Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Švošov v derby remizoval, Demänová porazila lídra

Palúdzka využila v zápase všetko, čo sa dalo a Demänová zaslúžene odprevadili bojovného súpera na Oravu naprázdno.

Ostatné výslekdy: Or. Jasenica – Kl. p/Znievom 2:1, T. Štiavnička – Nižná 4:1, Žabokreky – Boborov 3:1.

Švošov – Bešeňová 3:3 (1:2)

V Švošove sa hralo dolnoliptovské derby. Od začiatku boli aktívnejší hostia, ale vedenia sa ujali domáci. V závere prvého polčasu dokázali hostia výsledok otočiť. Po zmene strán prebrali iniciatívu domáci hráči, ktorí boli aktívnejší, ale hostia zvýšili na 3:1. Švošovčania sa však nevzdali a dvoma gólmi dokázali výsledok vyrovnať. V závere si ešte vypracovali tri gólové šance, ale tie už nevyužili a derby sa skončilo deľbou bodov.

Góly: Gerec, M. Žiara, Zrnčík – Baran 2, Baďo

Švošov: Ihnat, Pukaj, Babec, Gerec, Zrnčík, M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák (Kaman), Roštek, Marcon (Janiga)

Bešeňová: Vrtich, Balko, Baďo, Rácheľ, Vorčák, Baran (Kozub), Janiga, Bubniak, Vyšný, Halaš, Jandura (Slamka)

Hráč zápasu: Zrnčík

Demänová – Chlebnice 3:0 (1:0)

Domáci, nabudení víťazstvom z Palúdzky, privítali na svojej pôde lídra súťaže, ktorý ešte neprehral a na Liptov dorazil aj s početnou podporou fanúšikov. Zápas sa pre domácich začal ideálne. Po nezištnej prihrávke Húsku otvoril skóre Praštiak, ktorý v páde strelil loptu pod brvno. Tento gól hostí zaskočil a dlhé minúty sa nevedeli dostať do zápasu. V 30. min. kopali Chlebnice pokutový kop, ale Bačík „zatiahol roletu“ a perfektným zákrokom podržal svoje mužstvo. V závere polčasu mal veľkú šancu Janega, ale trestuhodne zaváhal pri zakončení. V druhom dejstve sa na ihrisko dostal aj nestarnúci Laco, ktorý pre početnú maródku prijal ponuku pomôcť domácim. Tí začali druhý polčas parádne, keď s chuťou hrajúci Praštiak upravil stav rutinérsky na 2:0. Zaskočení hostia následne zastavili prenikajúceho Húsku v pokutovom území len za cenu faulu a sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a zvýšil na 3:0 po tom, čo brankára poslal rutinérsky na opačnú stranu. Chlebnice sa ešte snažili so zápasom niečo urobiť, ale domáci skvelo hrajúci v obrane ich nepustili do žiadnej vyloženej šance. Domáci ukázali kolektívny výkon a zaslúžene odprevadili bojovného súpera na Oravu naprázdno.

Góly: Praštiak 2, Húska (pen.)

Demänová: Bačík, Štulejter, Kello, Olejár, M. Kandera, Janiga, Lisý (Laco), Valaštiak, Janek, Praštiak (Javurek), Húska

Hráči zápasu: Praštiak, M. Kandera

Martin – Dúbrava 3:0 (1:0)

Góly: Gregor, Nosák, Bukovčan (pen.)

Dúbrava: Mráz, Urbanovič, Tomlák, Roháč, Kubík, Kmošena (Vodička), Oravec, Húlek, Danaj, Slabej, Koštial (Jacko)

Pribylina – Palúdzka 0:2 (0:2)

Palúdzka využila v zápase všetko, čo sa dalo. Prvý polčas bol vyrovnaný a hralo sa hlavne medzi šestnástkami, ale hostia strelili v posledných piatich minútach dva góly. Vďaka tomu si upevnili pozíciu a v druhom polčase už len bránili výsledok. Domácich k ničomu vážnemu nepustili a ešte si vytvorili niekoľko šancí. Gól už však nepadol, a tak si Palúdzka odviezla z Pribyliny zaslúžené tri body.

Góly: Žilka, Kuna

Pribylina: J. Mikuš, Stračiak, Harich, Sochor, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Benko, M. Jurík (D. Pačan), Račko (O. Pačan), Chlebo

Palúdzka: Sabaka, Kokavec, Trnovský (Pastva (Daniel)), Marsenić, Gajić, Kuna, R. Bella, M. Bella, Uličný (Bobula), Psotný, Žilka

Hráči zápasu: Sochor – R. Bella

1. T. Štiavnička 11 8 1 2 24:13 25

2. Chlebnice 11 7 3 1 25:8 24

3. Žabokreky 11 7 0 4 23:19 21

4. Nižná 11 6 2 3 21:12 20