Keď Piovarči opečiatkoval žrď, Majerík už nedorazil

Diváci odchádzali zo zápasu vo Vavrišove s dobrým pocitom a hráčov po krásnych akciách počas zápasu odmeňovali potleskom.

Hrboltová v Iľanove.Hrboltová v Iľanove. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Iľanovo – Lipt. Teplá 5:1 (2:0)

Domáci vstúpili do zápasu maximálne zodpovedne a umnou hrou držali kvalitnejších hostí na dištanc. Skóre zápasu otvoril Gall. Do polčasu hráči Teplej pritlačili, ale paradoxne opäť inkasovali zásluhou Jančušku. V druhom polčase sa hostia snažili o obrat, no domáci bojovným výkonom zvýšili skóre na 4:0. Hostia v závere predsa len skorigovali, ale o posledný gól sa postarali Iľanovčania. Za bojovný výkon si domáce mužstvo výhru zaslúžilo.

Góly: Jančuška 2, M. Kráľ, Gall, Boďa – J. Červeň

Iľanovo: Stankoviansky, Danihel (Celenga) , Droppa, Gúgh, Ľ. Kráľ, Jančuška (Dzúr), Žiaran, M. Kráľ, Devečka, Gall, Boďa

Lipt. Teplá: Turčok, Műller, Kovalčík, A. Kendera (Jurkulák), P. Slovák, Chovanec, M. Červeň (Venc), Kvasničák, M. Slovák, Bobek (J. Červeň), Dvorský

Hráč zápasu: Jančuška

Sv. Kríž – Beňadiková 4:0 (1:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí. V 35.min. zaznamenal hlavou prvý gól Matej Rumanský. V druhom polčase to už bola hra na jednu bránu. Z trestného kopu trafil do siete hostí Roman Španko ml. Ďalšie dva góly domácich strelil Patrik Hriadeľ. Domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: Rumanský, R. Španko (pen.), Hriadeľ 2

Sv. Kríž: Španko, Bella, Staroň, Antol, Dorniak, Rumanský, Baďo, Širúček, R. Španko, Hriadel, P. Španko

Beňadiková: Šimček, Matušek, Grajciar, P. Zlejší, J. Zlejší, Račko, Bonko, Lehotský, Macík, Račko, Zawisza

Hráč zápasu: R. Španko ml. – J. Zlejší

Štiavnička – Part. Ľupča 1:3 (1:3)

Zápas bol vyrovnaný. Veľa šancí zostalo nepremenených na obidvoch stranách. Viac šťastia mali v koncovke napokon hostia, ktorí si odviezli zo Štiavničky tri body.

Góly: Chorváth – Zelený, Gruchalák, Chriašteľ

Štiavnička: Petružela, Ondrejka, Novák, Hyko, Kajúch, Piroh, Rázga, Kopáček, Šida (Šaradín), Chorváth, Benčo (Hollý)

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Majláth, Smitek, Kacian (Pethő), Gruchalák, Zelený, P. Peterec, Chriašteľ, Balážec (Frič), Šlachta (Hegedűš)

Hráč zápasu: Gruchalák

Lipt. Lúžna – Prosiek 3:2 (1:1)

Góly: Siekiera, Švanda, Soják – Švárny 2

Lipt. Lúžna: Sliacky, Sumega (Trnka), Mydliar, Kajda, Cárach, Kostúrik (Janči), Targoš, Siekiera, Kloda, Staš (Soják), Švanda

Prosiek: Hrča, Franko, Majerčiak (Sekej), Baleja, Vigoda, Krajči, Štefka (Jendrušák), Račko, Pagáč, Švárny, Sprušansk

Komjatná – Hrboltová 3:0 (2:0)

Domáci mali prevahu počas celého zápasu. Využili šance, ktoré si vypracovali, a tak zaslúžene vyhrali.

Góly: Ondrejka 3

Komjatná: Bartík, T. Bernolák, Kubernát,. D. Lacko, Roštek, Maťokár, Kútnik (Kubo), Ondrejka (Maga), Švalec (Junka), Brnoliak, S. Lacko

Hrboltová: Buchta, Ondrovič, Bačkor, Peťko, Bistiak, Kralovenský, Chovan, Žákovský, Bystričan, Sokol, Huba (Rechtorík)

Hráč zápasu: Ondrejka

Lipt. Revúce – Lúčky 1:1 (1:0)

Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí sa ujali vedenia. V druhom polčase sa chytili aj hostia a podarilo sa im vyrovnať. Sedem minút pred koncom mohli domáci rozhodnúť o svojom víťazstve, ale útočník dal brankárovi len malú domov. Domáci mali na zisk troch bodov, preto s remízou nie sú spokojní.

Góly: Jureník – P. Mišík

Lipt. Revúce: Mrviš, Gazdarica, Kuriš, Janek, Kutaj, Mesík, Piliar, Saniga (Hudek), Bedač, M. Praženica (T. Praženica), Jureník

Lúčky: Drígeľ, Pecho, D. Mišík (Almášy), Zachar, B. Hrbček, P. Mišík, Zagora, Nika, F. Hrbček, Debowski (Bobček), M. Mišík (Fula)

Hráč zápasu: Gazdarica

Vavrišovo – Podtureň 3:0 (0:0)

Úvodných dvadsať minút sa nieslo v miernej prevahe hostí, ktorí predčili domácich v štarte na loptu a kombinácii. I napriek uvedenému si Podtureň vyložené gólové šance nevypracovala a boli to domáci, ktorí Divokom a Majeríkom ohrozili bránu hostí. Vavrišovo postupne preberalo iniciatívu a v 27. min., po krásnej kombinačnej akcii, najskôr Piovarči opečiatkoval žrď a odrazenú loptu v stopercentnej šanci nedorazil do brány Majerík. V druhom polčase domáci už hostí k ničomu nepustili a po kombinačnej hre si vytvárali gólové príležitosti. V 55. min. obišiel ľahko Krajčírik obrancu a krásnou strelou otvoril skóre zápasu. V 64. min. po nádhernom centri Teniaka skóroval hlavou Majerík. Hostia v týchto momentoch pôsobili bezradne a len sa pozerali na domácich hráčov, ktorí si vytvárali jednu šancu za druhou. V 68. min. Piovarči nastrelil druhú žrď, ale v 72. min. po krásnom centri Divoka Majerík prekonal bezmocného Mlynarčíka v bráne Podturne. Domáce mužstvo následne prestriedalo, dalo šancu hráčom z lavičky, ale tí už svoje šance nevyužili. Diváci odchádzali zo zápasu s dobrým pocitom a hráčov po krásnych akciách počas zápasu odmeňovali potleskom.

Góly: Krajčírik, Majerík 2

Vavrišovo: Benčo, Kuna, Galet (Teniak), Budaj, Kohút, Divok, Zázrivý, Krajčírik, Chlebo, Majerík (Jurák), Piovarči (Majzlík)

Podtureň: Mlynarčík, Kováčik, Flóro (Račko), Benčo, Grieš, Mlynarčík, Dzuriak, Šimovček, Žilla, Žember, Psotka

Hráči zápasu: Kuna, Majerík

1. Komjatná 4 4 0 0 14:5 12

2. Lúžna 4 4 0 0 12:5 12

3. P. Ľupča 4 3 1 0 21:2 10

4. Vavrišovo 4 3 0 1 14:6 9