Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana
Pridajte si svoje mesto

Prečítajte si, akú investíciu 120-tisíc eur radnica neľutuje

Slávnostným otvorením príležitostnej výstavy s názvom Múzeum Janka Kráľa 60 rokov slovom a obrazom si pripomenuli jeho založenie.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Slávnostným otvorením príležitostnej výstavy s názvom Múzeum Janka Kráľa 60 rokov slovom a obrazom si v Liptovskom Mikuláši pripomenuli jubileum založenia jedinečného mestského múzea, ktorého sídlom je historická budova prvého stoličného domu.

„Množstvo významných celoslovenských dejinných udalostí, ktoré sa odohrali v našom meste, a celé generácie svetoznámych rodákov si určite zaslúžia existenciu takejto inštitúcie. Jej hlavnou úlohou je podrobne dokumentovať a zachovávať slávne kultúrne tradície Liptovského Mikuláša," povedal primátor Ján Blcháč.

Zároveň pripomenul, že ročný príspevok na činnosť mestského múzea, ktoré má štyri stále expozície a v zbierkovom fonde uchováva viac ako 37-tisíc vzácnych historických predmetov, sa pohybuje na úrovni 120-tisíc eur. „Určite neľutujeme túto investíciu. Budúce generácie ju určite ocenia," zdôraznil Blcháč.

„Pred naším jubilujúcim múzeom stojí zaujímavá výzva. V roku 2006 vydaná veľká monografia o dejinách nášho mesta končí rokom 1945. Múzeum vzniklo iba o pár rokov neskôr, takže na pokračovanie tejto monografie by stačilo vytiahnuť dokumentačné materiály z jeho archívov," dodal liptovskomikulášsky primátor.


Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet

Najčítanejšie správy

Mikuláš

Keď Sovieti okupovali Liptovský Mikuláš

Fotografie z obsadzovania československých miest vojskami Varšavskej zmluvy obleteli celý svet. Tanky a vojenská technika 21. augusta 1968 zaplavila pred takmer polstoročím aj Liptovský Mikuláš.

Žiarsky duatlon spojil dediny so sedlom

Uplynulú sobotu sa uskutočnil tradičný a populárny Vysokohorský duatlon o cenu Žiarskej chaty. 22. kapitola priniesla zmenu štartu, ale aj vyrovnané výkony na prvých priečkach.

Všetkých šesť bodov ostalo na Liptove

Tretie kolo prinieslo Hrádočanom aj Štiavničanom výhru a dôležité body do tabuľky.

Kde sa dá dobre a zadarmo okúpať - Bobrovec

Množstvo ľudí navštevuje akvaparky a miesta, kde je potrebné platiť, no v Liptove je niekoľko zaujímavých destinácii, kde okrem cesty nestratíte ani cent.

Kde sa dá dobre a zadarmo okúpať - Liptovský Ján

Množstvo ľudí navštevuje akvaparky a miesta, kde je potrebné platiť, no v Liptove je niekoľko zaujímavých destinácii, kde okrem cesty nestratíte ani cent.

Blízke regióny

Kotlebovu jazdu vyprevadili z Bystrice transparentmi ( +FOTO a VIDEO)

Súčasne vyzvali občanov Slovenska, aby neignorovali vzniknutú situáciu a pri najbližšej príležitosti ukázali neonacistickej strane Mariána Kotlebu, že nie je hlasom slušných ľudí, ktorých predkovia položili životy v boji za demokraciu.

Mestskí poslanci schválili budúcu kúpu bytového domu Predné Halny 10

Jedna z najviac neslávne známych stavieb v Brezne by sa už čoskoro mohla stať minulosťou. Významný krok k tomu minulý týždeň urobilo svojím rozhodnutím breznianske mestské zastupiteľstvo.

Stal sa nohami svojho syna

Vojtech Benko: Keď sme s Lukim spolu, nepoznáme bariéry.

Prečo tečie Považím Váh a nie Orava?

Všimli ste si niekedy sútok Oravy a Váhu? Prečo sa Orava vlieva do nepatrného Váhu a nie Váh do rozľahlej Oravy? Obe rieky majú veľa podobného.

Medveď sa túla nad Vrútkami a Martinom

Medveďovi najskôr zachutila vyhodená šunka, potom maškrtil pri úľoch Jána Tabačeka. Trojročná šelma šarapatila v podhorských častiach Martina a Vrútok.

Všetky správy

Bratislavou prechádzal jedinečný polkilometrový vlak. Takto vyzeral

V osobnej železničnej doprave je taký dlhý vlak výnimočný, vypravila ho firma RegioJet na rumunský festival Banát.

Danko zatiaľ nepovedal ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu. Matečná prísť ani neplánovala.

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia. Slovenskí branci tvrdia, že ide o dobrovoľné dary

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To nie sú argumenty, to je výsmech

Príliš často sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje, má akné, nesúmernú či extrémne obéznu postavu, dokonca sa priveľmi potí.

Na dne morí sa hromadia plasty, môže za to aj zvláštne zviera

Vršovky nie sú vinníci, sú obeťami plastov.

Kam vyraziť