Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V Ľubochni si brankár rozbil hlavu

Favorit zápasu vo Svätom Kríži iba remizoval. Čítajte ako hral váš tím z I. triedy.

Ľubochňa – Hubová 1:1 (1:1)

V susedskom derby boli podľa tabuľkového postavenia favoritmi domáci, ale vzhľadom na stav ich kádra to nebola pravda. Boria sa so zraneniami a teda aj úzkym kádrom. Aj v tomto kole ich bolo len 13 a opäť museli dvakrát striedať pre zranenia hráčov. Najprv v 30. min. brankára, ktorý si pri náraze do žrde rozbil hlavu a cez polčas ďalšieho hráča, ktorý si natiahol sval. V 4. min. sa vedenia ujali hostia po zaváhaní ľavej strany domácej obrany. Vyrovnanie prišlo už o osem minút. Potom sa hra väčšinou odvíjala v strede ihriska. V druhom polčase, s podporou vetra, jasne dominovali domáci. Vypracovali si aj šance, nepremenili jedenástku, ale zápas sa skončil zmierlivo, s čím boli viac spokojní hostia.

Góly: domáci – Gerec, hostia – P. Chrenko

Ľubochňa: Okál (Bražina), P. Gerec, Vrtich, A. Chyla, Janky, J. Gerec, O. Chyla (Olos), F. Chyla, Vrlík, Paulíny, Dráb

Hubová: Slota, Sloboda, Pikla, Gerec, M. Holík, Bražina (S. Holík), Hanko, Lopeň, Nechaj, P. Chrenko, Žihlavník

Bobrovec – Ľubeľa 3:1 (1:0)

V prvom polčase sa z množstva šancí domácich ujala len jedna, keď výborne chytajúceho brankára hostí prekonal s pomocou teču domáci útočník Burdel. V druhom polčase doplatili Bobrovčania na zle zahranú štandardnú situáciu a z brejku vyrobil domáci brankár v šestnástke pokutový kop, ktorý hostia premenili. Následne sa hral otvorený futbal, ktorý v 83. minúte zlomil pre domácich krásnou strelou spoza šestnástky Janičina. Zaslúžené víťazstvo v nadstavenom čase prikrášlili domáci po dobre zahratom rohovom kope.

Góly: domáci – Burdel, Janičina 2, hostia – Kúkol

Bobrovec: P. Kello, Benda, Janičina, F. Danko (Š. Kello), Gazda, Burdel (Volaj), Moravčík, Chudý, Črep, Matloň, Sekan (Beláni)

Ľubeľa: Huba, M. Kúkol, V. Oško (Hollý), J. Kúkol, Bubniak, J. Oško, Tholt, Hlavatý, Vyšný, Grečner, Vrbenský

Pribylina – Lipt. Sliače 1:2 (0:0)

Domáci v prvom polčase súpera pritlačili a vytvárali si aj gólové šance. Prvú veľkú príležitosť mal Miroslav Jurík, ktorý z priameho kopu nastrelil brvno. Gól visel na vlásku aj po Benkovej akcii, ktorý však netrafil bránu. V dobrej pozícii bol aj Rišo Jurík, ale jeho zastavil brankár. Hostia sa v prvom polčase nedostali do žiadnej vážnejšej šance. Po prestávke sa domáci aj naďalej snažili, ale do vedenia išli hostia po ojedinelej strele na bránu. Podobne skončila v sieti aj ich druhá strela v zápase. Pribylinčania sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť. Znížili na 1:2, ale to bolo všetko. S veľkou dávkou šťastia si Sliačania z Pribyliny odviezli všetky tri body.

Góly: domáci – Likavčan (vl.), hostia – Frič, Bartánus

Pribylina: Mikuš, Stračiak, M. Harich, Sochor, Račko, R. Jurík, J. Jurík, M. Jurík (Martan), J. Harich (O. Pačan), Tarageľ

Lipt. Sliače: Kmeť, Urban (Trnovský), Bartánus, Gejdoš, Sršeň, Kováčik (Littva), Frič, Bruk, Sliacky, Likavčan, Hanula

Hráč zápasu: Račko

Lipt. Ján – Smrečany/Žiar 0:1 (0:1)

V priemernom zápase dali hostia vedúci gól a domácim sa napriek snahe už vyrovnať nepodarilo.

Gól: E. Moravčík

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší, Marcinek, Devečka, Oravec (Klonga), Maloch (Klepáč), Penciak, Brunčiak, Jančuška (Szűcs), Malacký

Smrečany/Žiar: Števko, E. Moravčík, Laučík, Válek, Pajerchin (Frič), Feketík, Kubáň, Slodki, M. Moravčík (Smatana), Oško, Furčák (Adamík)

Hráč zápasu: Oško

Lisková – Východná 2:0 (2:0)

Góly: Forgáč, Olejník

Lisková: Mrnčo (Pažítka), Rusnáček, Hančík, Olejník, Forgáč, Maslo, S. Demko, Kubala (Blaško), J. Mrva, Marton (Karník), T. Mrva

Východná: Drgoň, Vechter, P. Brezina, Mikuš, Stano, Holík, Poliak, M. Brezina (D. Debnár), M. Debnár (Krúpa), Halko (Petrenka), Kráľ

Kvačany – Jamník 3:0 (2:0)

Góly: Borsík, Uram (pen.), Ďuroň

Kvačany: Kmeť, Bella, Tkáč, Borsík, Lasák, Fiačan, Gregor, Uličný, Kojš (Flórek (Štefka)), Ďuroň, Uram (Ogorek)

Jamník: Mikšovský, M. Pavkovček, Choma, Uličný (Beňo), Holbus, Grešo, Pribilinec, Hudák (P. Pavkovček), Beňo, Handrk, Ilavský

Sv. Kríž – Ludrová 2:2 (0:2)

Hostia išli do vedenia v 7. min., keď Drozdova krížna strela skončila v domácej bráne. V 41. min. kopali hostia penaltu, ktorú premenil Laclavík a bolo 0:2. V druhom polčase domáci znížili hlavičkou Petera Tomčíka a v 78. minúte sa dočkali aj vyrovnania z pokutového kopu, pri ktorom nezaváhal Roman Španko. Domáci hráč Dorniak následne samostatný únik nepremenil a skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Góly: domáci – Tomčík, Španko, hostia – Drozd, Laclavík

Sv. Kríž: P. Španko, Tomčík, Tomlák, Dorniak, R. Španko, Magura, Benčo, Staroň (Kubík), Baďo (Moravčík), Horanský, Jurík

Ludrová: Cárach, Kajan, Lazík, Petro, Kučera, Kúkol, Průcha, Laclavík, Drozd, Jurika (Kmeť), Droppa

1. Pribylina 22 16 2 4 42:23 50

2. Ludrová 22 13 3 6 43:31 42

3. Ľubochňa 22 12 4 6 53:25 40

4. Smrečany – Žiar 22 12 4 6 35:30 40

5. Lipt. Ján 22 12 3 7 38:25 39