Domáci zahodili veľké množstvo čistých šancí

Likavka na domácej pôde prekvapila a Bešeňová zaslúžene vyhrala.

Ostatné výsledky: Martin (B) – Nižná 1:2, O. Jasenica – Kláštor pod Znievom 0:0

Bešeňová – Lipovec 5:3 (2:1)

V zápase veľmi dobrej úrovne prevládal útok pred obranou. Domáci začali nátlakovo a vypracovali si šance, ktoré však trestuhodne zahodili. Súper v 24. min. udrel a dal gól z brejku. Hneď po rozohrávke a krásnom nákope Barana išiel Teličák sám na bránu a nezaváhal.

Na 2:1 upravil pred polčasom po prihrávke Švidroňa Vyšný. Druhý polčas začali domáci nátlakovo a chceli rozhodnúť. Baran v 50. min. zahodil z piatich metrov, ale už o minútu upravil na 3:1. Do 70. min. si domáci vypracovali ešte ďalšie tri čisté šance, ktoré nevyužili. V tej istej minúte vylúčil rozhodca Barana za bežný zákrok a odvtedy sa začali striedať šance na oboch stranách.

Super dvakrát znížil, ale domáci nedopustili, aby stratili čo i len bod. V 90. min. upravili po krásnej akcii na konečných 5:3. Bolo to zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva, ktoré zahodilo veľké množstvo čistých šancí. Za predvedený výkon si zaslúži pochvalu celé mužstvo a aj nová posila z Popradu Maroš Pilát.

Góly: domáci – Teličák, Vyšný 2, Didek, Baran, hostia – Šimko, Finta 2

Bešeňová: Vrtich, Hablák, Kozub, Baďo, Jandura (Krška), Teličák, Baran, Švidroň (Didek), Budiak, Pilát, Vyšný

Hráči zápasu: Baran, Teličák

Švošov – Diviaky 0:3 (0:1)

Domáci hostili prvé mužstvo tabuľky, ktoré bolo v prvom polčase jednoznačne lepšie a raz aj skórovalo. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci hrali na brejky, ale nepodarilo sa im vyrovnať. Desať minút pred koncom dali hostia šťastný gól a domáci ešte pridali aj vlastný.

Góly: Privitzer, Koleno, Hríbik

Švošov: R. Roštek (Čačo), Pukaj, Babec, Dančo, Koreň, M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, J. Roštek, D. Žiara (Kostroš)

Hráč zápasu: Pukaj

Tur. Štiavnička – Demänová 4:0 (2:0)

Góly: Kostra, Chmúrny, Peržel, Kačák

Demänová: Sotoniak, M. Kandera, T. Kandera, Janega, Laco, Kmošena, Húska, Koriťák, Janek, Blšák, Kello

Hráč zápasu: Sotoniak

Likavka – Palúdzka 1:1 (0:0)

Zápas bol vyrovnaný, nehralo sa na krásu, ale zato bojovne. Domáci hrali zo zabezpečenej obrany na nakopávané lopty. Podarilo sa im vypracovať si dve tutovky, z ktorých však gól nepadol. O remíze 1:1 napokon rozhodli dve jednoznačné penalty.

Na zápase bola aj početná divácka kulisa, ktorá mohla byť s predvedenou hrou v celku spokojná.

Góly: domáci – Bubniak (pen.), hostia – Kokavec

Likavka: Sabaka, Medžo, Pavlík, Szabó, Bubniak, Kondra, Lukáč, Huba, Adamčiak, Golis, Krakovský

Palúdzka: Ihnat, M. Bella, Psotný, Kokavec, Trnovský, Uličný, R. Bella, Daniel, Blaško, Kubík, Matejka

Hráč zápasu: Bubniak

Dúbrava – Bobrov 1:0 (0:0)

V zápase slabšej úrovne sa v prvom polčase striedali útoky na obidvoch stranách. Domáci o svojej výhre rozhodli v druhom polčase nádhernou strelou Rakučiaka z dvadsiatich piatich metrov. Za bojovný výkon si domáci víťazstvo zaslúžili.

Gól: Rakučiak

Dúbrava: Mráz, Danaj, Urbanovič, Roháč, Slabej (Nemec), Bachleda (Vodička), Húlek, Rakučiak, Švec, Mráz (Matejovie), Priesol

Hráč zápasu: Rakučiak

1. Diviaky 16 13 1 2 38:17 40

2. T. Štiavnička 16 10 2 4 42:14 32

3. Palúdzka 15 9 4 2 40:21 31

4. Kl. p/Znievom 16 7 5 4 25:16 26

5. O. Jasenica 16 7 4 5 23:17 25

6. Demänová 16 7 3 6 24:22 24

7. Martin B 16 8 0 8 35:38 24