Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Liptovská Teplá sa udržala v hre o postup

Futbalisti OŠK RENOP Liptovská Teplá v 15. kole privítali na domácom trávniku OFK Podtureň. V šesťbodovom zápase sa tešili z výhry 3:1.

LIPTOVSKÁ TEPLÁ. Prvé minúty zápasu, ktorý sa hral pred očami viac ako päťdesiatich divákov, priniesli opatrnú hru oboch mužstiev. Vzrušenie nastalo až v 17. minúte kedy sa do dobrej streleckej pozície dostal hosťujúci Tomáš Žilla, no jeho pokus skončil nad domácou bránkou.

Po tomto sa k slovu dostali aj domáci. V 23. minúte spálil vyloženú pozíciu na strelenie gólu útočník Miroslav Bobek. O minútu neskôr sa však už domáci radovali z gólu. Nádhernú strelu z viac ako dvadsiatich metrov, ktorá zapadla v pravom hornom rohu bránky, predviedol Libor Chovanec. Vedenie domácich ale netrvalo dlho. Po kombinačnej akcii hostí a výbornej prihrávke do pokutového územia, sa sám zoči-voči brankárovi nemýlil Dušan Grieš a vyrovnal na 1:1.

Ďalší gól priniesla 33. minúta, kedy sa do pokutového územia rútil domáci Miroslav Bobek, ten bol nedovolene atakovaný a rozhodca nekompromisne ukázal na značku bieleho bodu. Loptu si postavil Libor Chovanec a s prehľadom poslal domácich do vedenia 2:1.

Do polčasu sa už skóre nemenilo aj keď hostia sa dostali do niekoľkých sľubných šancí. Po zmene strán sa toho na ihrisku moc neudialo. Domáci zlepšenou hrou kontrolovali priebeh stretnutia. Futbalisti Podturne sa do šancí dostávali len ojedinele.

Definitívne K.O. priniesla 69. minúta, v ktorej domáci hráč Libor Chovanec nevyužil šancu na hattrick, keď nepremenil druhý pokutový kop. Jeho strelu, ktorú brankár hostí vyrazil pred seba, však do siete upratal jeho spoluhráč Tibor Šiška a stanovil tak konečný výsledok na 3:1. Hostia sa v závere nezmohli na väčší odpor a aj preto domáci strácajú na postup stále len tri body.

OŠK RENOP Liptovská Teplá: Turčok – Müller, Kovalčík, Kendera, Eliáš (90. Likavec) – Chovanec, M. Červeň, J. Červeň, Šiška – Bobek, Kaman (46. Fajta)

OFK Podtureň: M. Mlynarčík – Flóro, Benčo, Grieš, Z. Mlynarčík – Račko, Vozárik, Šimovček, Žilla – Žember, Psotka

Tréner domácich Ján Kovalčík: Myslím si, že vo vyrovnanom zápase sme skóre strhli na svoju stranu dobrým výkonom, hlavne v druhom polčase. Zaslúžene sme nakoniec vyhrali. Škoda toho jedného gólu po hrubých chybách v obrane. Dopadlo to však nakoniec dobre.

Najlepší Hráč Liptovská Teplá: Libor Chovanec

Tréner hostí Milan Réti: Naše mužstvo podalo výkon na hranici svojich možností, ovplyvnení viacerými zraneniami. Zlomový moment bol gól po nepremenenej penalte na 3:1, ktorý nám už zobral všetky sily. Neboli sme schopní skoncentrovať sa na záver zápasu. Chcem poďakovať chalanom, že bojovali až do konca. Domácim gratulujem k víťazstvu.

Najlepší Hráč Podtureň: Dušan Grieš