Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

V derby víťazný vstup Tatranu do jarnej časti

Po zimnej prestávke sa naplno rozbehli boje aj v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Vo východnej skupine DOXXbet ligy je jediným liptovským zástupcom MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Ten jarné boje začal v podtatransko-liptovskom derby, keď sa predstavil v Poprade. Fanúšikovia Tatrana, ktorí pod Tatry merali cestu, sa v sobotu večer vracali domov s úsmevom. Výhra 3:0 v prospech tímu z Liptovského Mikuláša je veľavravná.

Nová akvizícia v drese MFK Vandraško sa uviedol výborným spôsobom, keď v 21. minúte otvoril skóre. Do prestávky sa už skóre nezmenilo. Po nej, po hodine hry, Ujčík mieril nad bránku. O sedem minút Jánošík nahral Papajovi, ktorý trafil žrď. K lopte sa však dostal Kurák, ktorý sa nemýlil – 0:2.

Papaj so Stašom dali pri svojich šanciach v 71. minúte vyniknúť domácemu brankárovi. Na konečných 0:3 MFK Tatran zvýšil v nadstavenom čase, keď sa ujala strela Jánošíka.

Najbližšiu sobotu (14. marca) sa Tatran predstaví na domácom trávniku, keď si zmeria sily s Rimavskou Sobotou. Stretnutie má úvodný výkop o 14:30 hod.

Juraj Sabol, tréner: „Tri body nám zabezpečila disciplína a rýchly prechod do útoku. Vyšlo nám všetko, čo sme chceli. Do Popradu sme prišli ako mužstvo a vyhrali sme ako mužstvo, čo ma teší najviac. Chceli sme si užiť všetko, čo futbal v Poprade momentálne ponúka – štadión i atmosféru. Hráčov sme celý týždeň pripravovali na víťazstvo. Chalanom ďakujem a blahoželám.“

FK Poprad – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1)

Góly: 21. Vandraško, 67. Kurák, 90+. Jánošík.

Žltá karta: 35. Ferenc.

Rozhodcovia: Sedlák – Ádám, Mihalík.

MFK: Macík – Kubena, Kucharčík, Papaj, Jánošík, Mizerák, Vandraško (75. Laco), Staš (90. Čekan), Lišivka, Pastva, Kurák (85. Šimún).