Utorok, 25. júl, 2017 | Meniny má Jakub

Hokejisti sa marca nedožili

Posledný februárový deň dal bodku za touto sezónou áčka MHK 32 Liptovský Mikuláš v prvej hokejovej lige.

Ukončili sezónu. Prvoligisti prehrali s Bardejovom. Východniari semifinálovú sériu vyhrali 3:0. Liptáci tak obsadili v sezóne 2013/2014 štvrtú priečku.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša si síce jednoznačne vybojovali účasť v semifinále, no finále druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže si nezahrajú.

Nad ich sily bol Bardejov, ktorý semifinálovú sériu vyhral 3:0. MHK 32 Liptovský Mikuláš obsadil v sezóne 2013/2014 štvrtú priečku.

Do konca chýbala sekunda

Semifinálové séria sa hrala na tri víťazné zápasy a Bardejov dal dobrý základ postupu na domácej pôde. Vyhral obidva duely, ktoré sa hrali začiatkom minulého týždňa.

V prvom zápase Bardejov viedol 2:0, no Liptáci neskladali zbrane. Kubovčík znížil a Poliaček počas power-play v závere poslal stretnutie do predĺženia.

Keď si už aj skupinka fanúšikov, ktorá merala cestu na východ myslela, že uvidí nájazdy, prišiel šok. Bardejov rozhodol o výhre sekundu pred koncom predĺženia.

Utorkový duel vyšiel pre domáce farby jednoznačnejšie. Bardejov viedol gólom z 25. minúty, Nitriansky vyrovnával o sedem minút. Potom padali góly už len do mikulášskej siete, Bardejov vyhral 4:1 a v sérii viedol 2:0.

Diváci videli desať gólov

V piatok sa séria presťahovala na mikulášsky ľad. Bardejov využil hneď prvý mečbal a tešil sa z postupu.

Ako prví pri tom udreli Mikulášania, najskôr peknú biliardovú akciu zakončil Macík, potom skóroval kapitán Kuric. Hoci Bardejov vyrovnal, v závere úvodnej tretiny sa ešte v presilovke ujala delovka Devečku – 3:2.

Liptáci využili aj ďalšiu početnú výhodu, úspešným strelcom bol obranca Školiak. Hostia znížili a dokonca vo vlastnom oslabení vyrovnali. Po dvoch tretinách bol stav 4:4, no posledná časť hry vyšla lepšie Bardejovu.

Do vedenia ho poslal v 43. minúte Boltun. V závere domáci odvolali brankára Hollého. Osud stretnutia i celej semifinálovej série spečatil gól Baláža do prázdnej bránky.

Súper trestal chyby

„Hrali sme veľmi dobre, hru sme mali pod kontrolou. Súpera sme do ničoho nepúšťali,“ hodnotil tréner Mikulášanov Marián Horváth.

Druhá tretina sa, podľa jeho slov, vyrovnala. „Súper trestal naše obrovské chyby. Keďže tie neprestávali, prišiel trest v podobe vyrovnania. Bardejov išiel do vedenia, v záverečnej tretine ho kontroloval.“ Podľa Horvátha bol duel na mikulášskom ľade najlepším v semifinálovej sérii.

„Hoci chlapci hrali veľmi dobre, prišli na našej strane spomínané chyby. Tie rozhodli o postupe Bardejova. Súperovi k postupu blahoželáme a držíme palce v ďalších zápasoch.“⋌MICHAL PAŠKA

L. Mikuláš – Bardejov 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Góly: Macík (Bartík, Kuric), Kuric (Macík, Bartík), Devečka, Školiak (Bartík) – Ščurko (Valentín), Baláž (Boltun), Dancsák (Valentín, Matis), Dancsák (Hričina), Boltun (Baláž, Gmitter), Baláž. Vylúčenia: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. LM: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Mezovský, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Kubovčík, Broska, Poliaček, Števuliak, M. Sukeľ, Janček.

Bardejov – L. Mikuláš 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: Ščurko (Hričina), Mihalík (Slimák, Hopkovič), Boltun (Hričina), Baláž (Boltun, Slimák) – Nitriansky (Broska). Vylúčenia: 2:2. LM: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Kubovčík, Broska, Poliaček, Števuliak, Sukeľ, Janček.

Bardejov – L. Mikuláš 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 4. Belušár (Hričina, Ščurko,), 33. Valentín (Krčula, Dancsák, ), 70. Matis (Dancsák) – 36. Kubovčík (Holiga, Poliaček,), 60. Poliaček (Bartík, Kuric). Vylúčenia: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. LM: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Matejka, Roháč, Kubovčík, Broska, Poliaček, Števuliak, Sukeľ, Janček.