V domácich zápasoch natiahli víťaznú sériu

Prvoligovým hokejistom z MHK 32 sa darí výborne. V riadnom hracom čase neprehrali už deväť stretnutí za sebou.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V obidvoch dueloch pred verným publikom hokejisti potešili svojich fanúšikov.

V 36. kole nadelili súperovi z Trnavy poltucet a neinkasovali, v piatkovom dueli s Topoľčanmi vyhrali 4:2.

Trnave nadelili poltucet

Už po 56 sekundách hry vyhrávali Mikulášania dvojgólovým rozdielom. Najskôr sa presadil Macík, druhý gól domácich farieb pridal Piatka. Macík skóroval aj v 8. minúte. Na začiatku druhej tretiny Domaev nepremenil samostatný nájazd po faule Školiaka. Potom prišli silné chvíle domácich. Za 24 sekúnd strelili ďalšie dva góly, o ktoré sa postarali Roháč a Poliaček. V tretej tretine výsledok spečatil Devečka.

„O osude zápasu rozhodli prvé dve striedania, kedy sme dokázali skórovať. Pridali sme tretí gól a ovládli hru. Druhá tretina bola z našej strany trochu laxnejšia. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Teší nás nula na konte brankára Hollého,“ hodnotil tréner Marián Horváth.

Autor dvoch gólov Radoslav Macík bol s víťazstvom i s tým, ako sa mančaftu darí v poslednom období, spokojný. „Prišiel som do rozbehnutého mužstva. Trnave chýbal brankár Hála, to bola asi ich najväčšia chyba. Dúfam, že naša séria bude pokračovať i naďalej.“

Fanúšikovia im pomáhajú

Proti Topoľčanom hráčom MHK 32 opäť vyšiel úvod, v 4. minúte Leskovjanský výborne našiel Brosku, ktorý už nemal problém skórovať do prázdnej bránky. Po peknej akcii s Piatkom zvyšoval na 2:0 v 11. minúte Roháč. Hoci hostia znížili po pekne akcii, domáce rady upokojil po polovici zápasu Bartík – 3:1. V poslednej časti hry si oba tímy podelili po góle a Liptáci sa mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Autor úvodného gólu Ondrej Broska ocenil výbornú prihrávku, ktorú mu adresoval Leskovjanský. „Krásne mi prihral, nedalo sa nedať,“ vyzdvihol prácu kolegu z útoku. Vyzdvihol aj podporu od fanúšikov, ktorá sa tímu dostáva v poslednom období. „Fanúšikovia sú výborní. Veľmi nám pomáhajú, dalo by sa to porovnať s extraligou. Za priazeň im ďakujeme.“

Útočníka Petra Bartíka sme sa spýtali, kde hľadať recept na úspešnú sériu. „Hlavne u brankára Hollého. Má na tom určite veľkú zásluhu, lebo chytá vynikajúco. Darí sa tiež všetkým trom päťkám, ktoré dávajú góly.“

Dnes (v utorok 21. januára) Liptáci hrajú na ľade reprezentačnej osemnástky. V piatok v tradičnom čase o 17:00 hodine doma privítajú Detvu.

L. Mikuláš – Topoľčany 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Broska (Leskovjanský), 11. Roháč (Piatka), 34. Bartík (Devečka), 48. Poliaček (Broska, Školiak) – 14. Barčák (Dobrý, Raček), 55. Barčák (Raček).

Vylúčenia: 2:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

LM: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček.

L. Mikuláš – Gladiators Trnava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Macík (Bartík), 1. Piatka (Roháč), 8. Macík (Devečka), 24. Roháč (Vartovník), 25. Poliaček, 53. Devečka (Bartík).

Vylúčenia: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

MHK 32: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček.