Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Vedúci tím si z Liptova odniesol riadnu potupu

Mikulášski dorastenci po úspešnej sobote, keď zdolali Považskú Bystricu vysoko 11:2 prišiel na rad ďalší zápas z dorasteneckej extraligy. Vedúci tím Prešov si z Liptovského Mikuláša odniesol riadnu potupu, keď prehral rozdielom triedy 9:0.

Litáci doma s lídrom vysoko vyhrali.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

Mikulášski dorastenci po úspešnej sobote, keď zdolali Považskú Bystricu vysoko 11:2 prišiel na rad ďalší zápas z dorasteneckej extraligy. Vedúci tím Prešov si z Liptovského Mikuláša odnáša riadnu potupu, keď prehral rozdielom triedy 9:0.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prvý gól na zimnom štadióne videla stovka divákov už v piatej minúte, keď gólový účet otváral Dunčko.

V 12. minúte využili domáci hráči presilovku, strela od modrej v podaní Baču skončila za chrbtom brankára hostí. Ihneď po góle si Liptáci vyprodukovali ďalšiu dobrú šancu, po buly vo vlastnom pásme sa dostali do brejku 3 na 1, strela M. Sukeľa obtrela iba tyč prešovskej brány.

Početnú výhodu chceli dorastenci Liptovského Mikuláša využiť aj o chvíľu, pokus Dunčka skončila u brankára, následne to po pár sekundách skúšal z pravej strany J. Sukeľ, ktorý taktiež pohorel na brankárovi z Prešova.

Domáci hráči sa radovali aj v 17. minúte, keď dokázali odskočiť vedúcemu tímu extraligy dorastu už na trojgólový rozdiel, keď na prihrávku J. Sukeľa nadviazal tým najlepší spôsobom Dunčko, ktorý do odkrytej časti brány nezaváhal. Nebolo to všetko, v závere prvej časti hry sa presadil aj M. Sukeľ, ktorý týmto gólom vyprevadil brankára Rasa z brány.

Začiatkom druhej časti hry si druhý gól zapísal Bača, po tom ako vymietol ľavý roh prešovskej brány. V ďalšom priebehu sa hra trošku spomalila, resp. šancí na oboch strán bolo menej.

Prešov si viackrát zahral presilovku, ale ani v nej sa gólu nedočkal. Od 35. minúty sa na zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši iba tlieskalo, hostia z Prešova hrali dlhší čas presilovku o dvoch hráčov, kde si vyprodukovali množstvo šancí, pri ktorých bol na konci pohotový Pútec, ktorý svojimi zákrokmi podržal svoj tím.

Hovorí sa, že ak nedáš, dostaneš. Liptovský Mikuláš odolal tlaku Prešova a naďalej zvyšoval gólový účet stretnutia, po tom ako strela Žiaka zapadla pod hornú tyč. Úvod poslednej tretiny nemohol byť iný ako gólový, ihneď z prvej akcie sa po blafáku presadil talentovaný M. Sukeľ.

Gólové šialenstvo pokračovalo aj v 45. minúte, keď strelou z ľavej strany prekonal brankára hostí Struška. V 54. minúte sa z trestného nájazdu presadil aj Szabo, ktorý strelou od tyče zvyšoval už na 9:0. Dve minúty pred koncom tretej tretiny sa hostia dostali do samostatného nájazdu, v ktorom taktiež neuspeli, lapačka Púteca bola totiž proti.

Liptovský Mikuláš - Prešov 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)

Pútec - Nemec, Pagáčik, J. Sukeľ, M. Sukeľ, Dunčko, Moravčík Pavlikovský, Struška, Szabo, Florek, Škandera, Bača, Halahija, Oško, Žiak, Matejovie, Martínek, Niňaj.