Ako hralo vaše družstvo

Pozrite si kompletný prehľad výsledkov a komentárov futbalových súťaží v regióne.

Futbalistom Závažnej Poruby sa na trávniku v Krásne nad Kysucou nedarilo.Futbalistom Závažnej Poruby sa na trávniku v Krásne nad Kysucou nedarilo. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: DUŠAN MIGALA)

Majstrovstvá regiónu STRED

Krásno - Z. Poruba 3:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia už v druhej minúte. Ďalšiu šancu mali domáci v 6. min, ktorú nevyužili. Hostia mohli vyrovnať v 15. min, ale Praštiakovu strelu domáci brankár vyrazil. V 17. min unikla bratská dvojica Beťkovcov, ale mladší Pavel mieril tesne vedľa. Ani v 20. min za hostí nevyrovnal v dobrej príležitosti Čajka. V 23. min únik domácich zlikvidoval Vyskoč. V 44. min mohol upraviť na 1:1 ešte Čajka, ale jeho strela tesne minula domácu bránu.

V druhom polčase následne po sebe Praštiak, Droppa, ani Čajka nedokázali dopraviť loptu do domácej brány. V 55. min opäť zachraňoval Vyskoč. Stav sa menil v 58. min po chybe hosťujúcej obrany domáci zvyšovali na 2:0. V 60. min po rohovom kope už bolo 3:0. V závere hostí od vyššej prehry zachránil dobre chytajúci Vyskoč.

■ Z.Poruba: Vyskoč, Droppa, Guráň, Beťko M., Repček (Bella), Čajka, Maťko, Račko, Praštiak, Beťko P., Gregor.

L. Štiavnica - Kalinovo 3:4 (1:3)

IV. LIGA

O. Jasenica - L. Hrádok 1:1 (0:0)

Hostia prišli o víťazstvo v poslednej minúte, keď pred tým nevyužili štyri čisté príležitosti na rozhodnutie zápasu. Hralo sa na ťažkom teréne za neustáleho dažďa.

■ Góly: Sajtág

■ L. Hrádok: Smieška, Baďo, Hoško, Olejár, Janiga, Sajtág (Rácheľ), Žiška, Gajdoš, Rakučiak (Lehotský), Cibuľa (Rezník), Babic.

V. LIGA

LM Palúdzka - Demänová 4:1 (3:1)

■ Góly: domáci: Uličný 2, Kokavec, Kubík

■ Palúdzka: Čižmár, Bubniak, Hlušák, Kokavec, Grieš, Hazucha ( Lehotský ), Urban, Uličný, Kubík ( Adamčiak ), Oláh ( Psotný ), Bella

■ Demänová: Bačík (Ondrejka), Krajčí, Janek, Laco, Švárný (Malacký ), Stankovianský, Tomek (Janiga ), Kandera T., Kello, Vyskočáni, Valaštiak.

Vavrečka - Černová 1:3 (0:2)

Dúbrava - Sučany 2:3 (0:2)

Už v 2. min vyskúšal pozornosť brankára Dúbravy Šibík, ktorý naznačil, v akom duchu sa bude odvíjať prvé dejstvo. O šesť minút neskôr brankár domácej Dúbravy len s námahou vytlačil jeho priamy kop na roh. V 19. min Šibík opäť zahrával štandardku. Loptu nacentroval na zadnú tyč a Košinár otvoril skóre. Potom mohli poistiť vedenie svojho tímu Šibík, Bránik a dvakrát Košinár. V 45. min Kališ vysunul Šibíka, ten ideálne zacentroval do šestnástky a Košinár gólom do šatne zasadil Dúbrave druhý ťažký úder.

Hneď v úvode druhého polčasu nastrelil súper zo Sučian tyč. Následne futbalisti Dúbravy ožili a z neprehľadnej situácie sa podarilo znížiť Benčovi. Vzápätí pomohlo Turčanom brvno. V 64. min prestrelil bránu aktívny Šibík. O deväť minút neskôr založil peknú akciu Zelienka, prihral Vojvodovi, ktorý sa pohral s defenzívou domácich a vrátil svojmu tímu dvojgólový náskok. V 78. min však z nenápadnej akcie prekonal Ďubašáka nebezpečný Benčo a postaral sa o dramatický záver. V záverečných fázach duelu sa už ale skóre nezmenilo, aj keď v nastavenom čase ešte opečiatkoval tyč Košinár.

Bešeňová - Likavka 1:0 (0:0)

V derby zápase boli šťastnejší hostia z Likavky, ktorí vyhrali na gólové šance 4:3 a zápas celkovo 1:0.

■ Góly: Halaš.

■ Bešeňová: Hablák, Bado, Gôth, Didek, Teličák (Huntoš), Vyšný, Ďurovič, Janiga, Kaplánek, Vonšák, Bruk

■ Likavka: Sabaka, Medžo, Uličný, Pavlík, Ena, Halaš, Haluška, Sliacky (Golis), Kendera (Lukáč D.), Hatala, Ružička (Hanis)

I. TRIEDA

Bobrovec - L.Sliače 2:1 (0:0)

Po vysoko kvalitnom výkone domáceho mužstva proti skúsenému súperovi rozhodli dva nádherné góly Martina Janičinu. Domáci neukázali počas celého zápasu slabinu na žiadnom poste. Aj napriek prevahe hosťujúceho mužstva v závere zápasu domáci s oduševneným výkonom vybojovali zaslúžené tri body.

■ Góly: domáci: Janičina 2, hostia: Gejdoš M.

■ Bobrovec: Poproč, Grajko, Snovák (Danko S.), Janičina, Tomašák, Kello P.(Danko F.), Kusý (Komoráš), Daniš, Šarmír, Sekan, Kello M.

■ L.Sliače: Hadač, Mrva, Kelčík, Gejdoš M., Likavčan, Frič D., Gejdoš J., Frič P. (Hanula), Kendera, Maďar (Frič M.), Sršeň.

Smrečany/Žiar - Svätý Kríž 2:1 (1:0)

V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, vypracovali si viacero gólových šancí, ale dokázali premeniť iba jednu.

V druhom dejstve hostia prevzali iniciatívu a dokázali vyrovnať. Hostia by si za predvedený výkon zaslúžili remízu, ale domáci ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a 15 minút pred koncom strhli víťazstvo na svoju stranu. Kazom stretnutia boli verbálne prejavy hosťúceho trénera Repu a výkon hlavného rozhodcu, ktorý opäť raz dokázal, že už nemá požadovanú výkonnosť, aby rozhodoval zápasy najvyššej oblastnej súťaže.

■ Góly: Blaščík, Laučík, hostia: Mišovič

■ Smrečany: Števko, Falkai, Pajerchin, Suský (Lizúch), Blaščík, Oško, Labaška, Mlynarčík, Moravčík, Laučík, Feketík

■ Sv. Kríž: Staroň, Tomlák, Dorniak, Harandza, Tomčík, Kmošena (Droppa), Mintál, Maďarec, Feketík, Gendis, Mišovič.

Kvačany – Švošov 2:1 (0:1)

V prvom polčase pôsobili hostia futbalovejšie, vypracovali si viacero streleckých šancí. Švošov zachytil úvod stretnutia lepšie a ťažil z toho gólom Zrníka v 10. min. Odvtedy vzali opraty hry do rúk domáci.

V druhom polčase začali domáci náporom, hostia hrali na brejky. Švošov v tlaku sa zmáhal len na výkopy či sporadické výpady do otvorenejšej obrany Kvačian, kde však stál bravúrny E. Kojš. V 70 min vyrovnal Tkáč a Kvačany naďalej dusili súpera. Zadosťučinenia sa im dostalo v 90.min, kedy Burdel skvele umiestnil strelu z priameho kopu. Kvačany vyhrali veľmi slušný a z oboch strán korektný zápas, najmä vďaka výkonu v druhom polčase plne zaslúžene.

■ Góly: Zrník, Tkáč, Burdel

■ Švošov: Čačo, Dančo, Straka, Gerec, Žiara, M. Drdák, Kútnik, L.Drdák, J.Roštek (M. Kostroš), Zrník (A. Kostroš), Pukaj

■ Kvačany: E. Kojš, Chudoba, Halahija, Borsík, Bella, Gežík (Burdel), Flórek, Tkáč, Staš (Ratulovský), Štefček (Ďuroň), M.Jojš.

Ludrová - Jamník 8:3 (5:0)

Ludrová konečne potvrdila svoju hru na domácom trávniku, pretože doteraz sa im napriek snahe a gólom nedarilo pretlačiť.

■ Góly: domáci: Láclavík 4, Soboňa, Múdry , P. Hollý, Arbet,

■ Ludrová: Kmeť, Hatala, Láclavík , Arbeť (Sabó), P. Hollý, Macko, Múdry, Soboňa, Maslo, Kajúch, M. Hollý (Tarač)

■ Jamník: Valíček, Paukovček, Paťan, Beňo, Holbus, Gejdoš, D. Paťan, Choma, Pribilinec, O. Choma, Dieška

Lisková - L.Ján 5:2 (4:1)

V Liskovej počas celého zápasu pršalo, čo sťažovalo obidvom mužstvám pohyb na premočenom trávniku. Domáci začali veľmi aktívne a už vo 8. minúte viedli 2:0 po dvoch prudkých strelách Lauka. V 13. minúte hostia z rýchleho protiútoku znížili Urbanovičom na 2:1, Zápas sa postupne vyrovnal. Z domácich v prvom polčase boli úspešní Trnka a Lukáč. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hosťujúci Kašpar v 54. minúte znížil na 4:2, a v 83. minúte domáci Fúra upravil na konečných 5:2.

■ Góly: domáci: P. Lauko 2, Trnka, Lukáč, Fúra, hostia: Urbanovič, Kašpar

■ Lisková: Mrnčo (Bačík), M. Marton, Hančík, Lukáč, Karlík, Mrva, Benko, P. Lauko (Hradský), Trnka, J. Martoň, Fúra

■ L.Ján: Klepáč, Baxa, Vrlík, Devečka, Oravec, Mrnčo, Kutnár (Čurný), Forgáč, Ručkaj, Kašpar, Urbanovič

Pribylina – Ľubeľa 0:0

Domáci opäť nastúpili v oklieštenej zostave, chýbali zo základu štyria hráči. Ale aj tak si mužstvo dokázalo vytvoriť šance, hlavne v druhom polčase, ktoré im, žiaľ, nevyšli. Za bojovný výkon by si domáci zaslúžili vyhrať, ale napriek tomu zápas skončil nerozhodne 0:0

■ Pribylina: Mikuš, P. Bolvanský, R. Jurík, J. Jurík, Martán, Tarageľ, Rudolf Jurík, Ján Jurík, Juraj Harich, M. Mikuš, O. Pačan

Hubová - Beňadiková 4:2

II. TRIEDA

Iľanovo - L. Lúžna 1:0 (0:0)

Na ťažkom teréne videli diváci solídny futbal.
Po bezgólovom prvom polčase, prebrali domáci iniciatívu a odmenou bol gól Droppu v 55. minúte. V závere sa hostia snažili vyrovnať, ale domáci hráči jednogólové vedenie ustrážili.

■ Gól: domáci: Droppa

■ Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Gugh, Ostrovský, Ľ. Kráľ, Hrbek (Kumančík), Žiaran, Knapčík (M. Kráľ), Devečka, Gáll, Droppa

■ L. Lúžna: Malovec, Pažítka, Mydliar (Staš), Ľ. Veselovský, Banáš, T. Veselovský, Sumega, Husarčík (F. Veselovský), Beláček, Uhrík, Švanda

P. Ľupča – Vavrišovo 1:0(1:0)

Zápas bol vyrovnaný, akcie sa striedali na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia zásluhouPetera Petersa z jedenástky za ruku. V druhom polčase sa hral tiež rušný futbal. Najlepším hráčom bol domáci brankár Španko, ktorý zneškodnil veľa gólových šancí.

Góly: domáci: Peter Peterec

P. Ľupča: Španko, V. Peterec, M. Sokol, Smitek, Kacian, Regeduš, Šingliar (Beťko), P. Peterec, Boháčik, Morava, Frič

Vavrišovo: Šintaj, Žiška, Majerík, Chlebo, Zázrivý, Piovarči, Budaj, Galet, Kohút, Divok, Kuna, Majzlík, Slivoš

Lúčky - L.Teplá 3:0 (1:0)

Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas s niekoľkými nepremenenými šancami na oboch stranách. Až tesne pred prestávkou sa na hranici 16-tky uvoľnil domáci J.Ulík a bombou pod brvno otvoril skóre zápasu.

V druhom polčase začali domáci vyhrávať osobné súboje, spresnili kombinácie a výsledkom bol druhý gól J. Ulíka v 54. min. O niekoľko minút ten istý hráč nepremenil 11-tku a z následného útoku išiel sám na brankára útočník hostí, ale stroskotal na brankárovi domácich. Domáci spečatili zaslúžené víťazstvo v 70. min gólom Martina Senka.

■ Góly: J. Ulík 2, M. Senko

■ Lúčky: Maslo, Milan,, Záhradník, Kovalčík, Šefranko,Ulík, Chomistek (Buzoga M), Dvorský, Veverica, (Pecho) , Surový, Senko ( Hrbček )

■ Lipt. Teplá: Mazala, Turčok, Kendera, Šiška, Kendera, Boček, Zagora (Fajta ), Šiška, Baran

Michal).

Východná - Uhorská Ves 1:1 (0:0)

Za stáleho dažďa sa hral bojovný futbal. Hostia sa ujali vedenia v 64. minúte, ale domáci 5. minút pred koncom zápasu vyrovnali. Deľba bodov bola zaslúžená.

■ Góly: domáci: E. Gajdoš, hostia: M. Dorčiak

■ Východná: P. Gajdoš, Kokavec, L. Halko, T. Ploštica, J. Halko, E. Gajdoš, M. Mikuš, Brezina, Poliak (Jacko), Kráľ, Ján Mikuš (Hoško)

■ Uhorská Ves: Pavelica, Sopko, B. Multán, Šimovček, Zlejší, V. Multán, Magerčiak (Janisik), Konfál (Polóny), Bobrík, Dorčiak, Perašín

Gálovany - Štiavnička 2:5 (2:2)

Podtureň – Ľubochňa 3:2 (1:1)

Hostia nevyužili od 32. minúty vylúčenie domáceho hráča aj napriek tomu, že vyhrávali 2:1. V posledných 15. minútach domáci strhli víťazstvo na svoju stranu.

■ Góly: domáci: Grieš, Sotka, M. Vozárik, hostia: Vrtich, Drugač

■ Podtureň: V. Mlynarčík, Grieš, Zdenčo (Paukovček), Račko, Z. Mlynarčík, Sotka, L. Vozárik, M. Vozárik, Žember (Devečka), Flóro, Dzuriak (Žila)

■ Ľubochňa: Dráb, Vrtich, Olos, J. Gerec, Bruk, Chyla, A. Gerec (Šrámek), R. Žihlavník, L. Žihlavník (R. Drugač), P. Gerec, Kmeť

L. Revúce - Biely Potok 3:1 (1:1)

V prvom polčase bol vyrovnaný bojovný zápas. V druhom polčase domáci vytvorili šance z ktorých sa im podarilo dať góly. Hostia mali iba jednu šancu ale domáci brankár bol nepriestrelný.

■ Góly: domáci: Pánči, Jureník, Babiak, hostia: Prídavok

■ L. Revúce: Chovanec, Piliar, Lanovčan (Pavčiak), Veselovský, Pánči, Kurilla, Jureník, Hlbočan, Bedač, Kuriš (Danček), Babiak

■ Biely Potok: Rechtorík, Janiš, Matokár, Vievik, Sabucha, Bratiak, Veselovský, Macko, Vrbenský, Moravčík, Prídavok (Šramo)

III.B TRIEDA

L.Ondrašová - Bobrovec B 8 : 0

Prosiek - Hybe 1: 1

L.Ondrej - Ploštín 0 : 0

P.Lehota - V.Poruba 2 : 1

L.Kokava - L.Trnovec 6 : 1

Zápas sa odohral za stáleho dažďa, domáci už v desiatej minúte vyhrávali 2:0, počas celého zápasu boli lepším družstvom, kontrolovali priebeh stretnutia, aj keď niektoré šance zahodili, ich víťazstvo je zaslúžené. Hostia podali sympatický výkon.

■ Góly: Matejko, Porubän, Tarageľ, Števček, Choma, Fides