Ako hralo vaše mužstvo ?

Prečítajte si výsledky seniorských futbalových stretnutí, ktoré sa v nedeľu liptovskom regióne objavili na trávniku.

MS STRED

L. Štiavnica – B. Bystrica 1:1

Z. Poruba – K. N. Mesto 1:0 (0:0)
V Porube sa hral, svižný futbal a už v prvej minúte Praštiak trafil do rúk brankára. Potom trafil Herčut vedľa a následne sa pokúšal Droppa hlavou. Domáci hrali stále aktívne, avšak ich akcie končili nedôrazným zakončením alebo zahadzovaním šancí. Druhý polčas sa hral viac-menej na polovici hostí, ktorých držal nad vodou veľmi dobrý brankár. Domácich po v dvoch super šanciach hostí zachránil brankár Vyskoč. Domáci po ruke v šestnástke hostí kopali pokutový kop, ktorý premenil Beťko. Dve tutovky Praštiaka a Vretenára zostali nevyužité. Výsledok zápasu bol obrazom snaženia domácich.
Z. Poruba: Vyskoč, Droppa, Vretenár, M. Beťko, M Repček (Guráň), Králik, Húska, Čajka, Herčut, Račko, Praštiak

IV. LIGA

L. Hrádok – Bytčica 1:0 (0:0)
V nervóznom a tvrdom zápase zaslúžene zvíťazili domáci, ktorých mrzí zranenie troch domácich hráčov.
Gól: Baďo
L. Hrádok: Smieška, Baďo, Hoško, Janiga, Gajdoš, Sajták, Olejár, (Ráchel), Rezník, Števček, Rakučiak, Babic, Žufaj, (Letoský )

V. LIGA

Bešeňová – T. Kľačany 2:1 (1:0)
V úvode zápasu boli jednoznačne lepší domci. Napriek tomu nepremieňali vyložené šance. V druhom polčase sa domáci už len trápili a čakali na koniec zápasu. Nakoniec si výhru ubránili.
Góly: Vyšný, Kaplánek, Kello
Bešeňová: Hablák, Baďo, Guoth (Didek), Teličák, Čihák (Holík), S. Vyšný, Ďurovič (Kubáň), Janiga, Kaplánek, Vorčák, Bruk.

Likavka – Vavrečka 2:2 (0:0)

Sučany – LM Palúdzka 2:4

Černová – Demänová 3:3 (1:2)
Liptovský derby zápas bol vyrovnaný, čomu zodpovedal aj výsledok. Hostia sa ujali vedenia už v 3. min Švárneho gólom. Domáci dokázali rýchlo zareagovať a v 9. min vyrovnal Moravčík. Viac šancí mali domáci, no hostia šli opäť do vedenia, keď skóroval Kandera. V 50. min dokázali domáci vyrovnať zásluhou Moravčíka. Napínavý zápas pokračoval a hostia sa do tretice dostali do vedenia v 79. min gólom Kanderu. Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú všetky body, v nastavenom čase vyrovnal Krivoš na 3:3 Remíza bola za priebeh zápasu zaslúžená.
Góly: Moravčík 2, Krivoš, Kadera 2, Švárny 1.
Černová: Gužiak, Tulinský, Demko, P. Slovák, Chovanec, (Kajan)
M. Slovák, Frolo (Pindura), Kvasničák, Moravčík (Krivoš), Kmeť, Bobek
Demänová: Bacík, Krarcí, Janek, Laco, Švárny, (Kandera), Stankoviansky, Tomek, Kello, (Lisý), Vyskočány, Malacký (Janega), Valaštiak.

I. TRIEDA

Bobrovec – Smreč./Žiar 4:3(2:1)
Pred peknou diváckou kulisou sa hral vynikajúci futbal. Po úvodnom góle domáceho Daniša zareagovali hostia výstavným gólom z priameho kopu. Domáci dokázali okamžite kontrovať, keď ich do vedenia po individuálnej akcii dostal Komoráš. V druhom polčase na 3:1 zvyšoval M. Kello. Hostia nátlakovou hrou znížili na 2:3. Aktivita neutíchala a diváci sa mali stále na čo pozerať. Po ďalších góloch hosťujúceho Mlynarčíka a domáceho Janičinu si domáci postrážili zaslúžené 3 body.
Góly: Daniš, Komoráš, M. Kello, Janičina – Oško 2, M. Mlynarčík M.
Bobrovec: Poproč – Grajko, Slovák, Janičina, Tomašák (Š. Kello), Šarmíľ (F. Danko), Komoráš, Gazda, Daniš, Sekan, M. Kello (S. Danko)
Smrečany/Žiar: Števko – Machaj (Falkai), J. Mlynarčík, Suský, Blaščík, Oško, Labaška, M. Mlynarčík, Moravčík, Pajerchin (Šimún), Laučík

Hubová – Pribylina 2:3

Beňadiková – Lisková 0:3(0:2)
Po celý zápas mali hráči Liskovej prevahu , Beňadiková nevyužila 2 veľké šance, a to rozhodlo o zápase.
Góly: R. Hančík , F. Fúra 2
V 1.polčase vylúčený M. Macík (Lisková), v 2. polčase M. Račko (Beňadiková)
Lisková: Mrnčo – M. Marton, Lukáč, Karlík, Macík, Mrva, Timulák, Hančík, Demko, F.Fúra, J. Marton, Šípka, Lauko, Trnka
Beňadiková: Kubík – D. Račko, Jelík, M. Račko,Vilím, Kovalčík, Bocko, Vyparina, M. Račko, M. Čatloš, Mi. Čatloš, Tepala, Zlejší

L.Sliače – Ludrová 3:3
Skóre zápasu otvoril domáci P. Frič v 12. min z priameho kopu do šibenice. O štyri minúty však už bolo vyrovnané, keď y priameho kopu z takmer totožnej pozície trafil hosťujúci Laclavík. V 31. min vysunul D. Frič kolmicou M. Sršňa a ten strelou k žrdi upravoval na 2:1. V 43. min po nahrávke J. Gejdoša D. Frič z 10 metrov zvyšoval na 3:1. Až do polčasu sa lopta pohybovala pred Ludrovskou bránou a hostí podržal brankár Michal Kmeť. Po prestávke zachytil Kendera malú domov hostí. Domáci sa uspokojili a Ludrovčania sa nevzdávali. Ešte zvýšili bojovnosť a nakoniec sa im to vyplatilo. V 71. min sa najlepšie pred bránou zorientoval L. Lazík a hlavičkou znížil na 3:2. O minútu domáci pokutovým kopom M. Laclavíka vyrovali na 3:3. Remíza je daň za nepremieňanie čistých gólových šancí.
L.Sliače: P.Frič ml.(Kováčik) - M.Mrva, Kelčík, J.Mrva, M.Frič, P.Frič, D.Frič, Plávka (Hanula), J.Gejdoš (Tavel), Sršeň, Kendera
Ludrová: Kmeť – Hatala, Maslo, Lazík, Macko (Arbet), M.Hollý, Soboňa, Múdry, Fajn, Laclavík, P.Hollý (M.Pasch).

Ľubeľa – Kvačany 2:2

L. Ján – Svätý Kríž 5:1

Jamník – Švošov 1:1(0:0)
Góly: Stano – Drdák L.
Jamník: Mikšovský – Paukovček, Tréger, Valíček, Jurák, Stano, Pribylinec, Choma, Kačmárik, Beňo, Dieška
Švošov: Čačo – Dančo, Gerec, Pukaj, Drdák M. (Kostroš), Drdák L. (Marton), Roštek, Žiara

II. TRIEDA

Podtureň – Iľanovo 1 : 4 (1:0)
L. Revúce – Gálovany 4:1(2:0)
V 10. minúte domáci vyhrávali už 2:0, mali viac šancí. V 2. polčase si vytvorili šance aj hostia, v posledných 20 minútach dali domáci 2 góly a tým zápas rozhodli
Góly: Kurilla2, Bedač, Hlbočan – Berník
L.Revúce: Šooš (Chovanec) – Piliar, Kmeť, Veselovský, Húdek, Kurilla, Jureník, Hlbočan, Bedač, Pánči, Danček (Kuriš)
Gálovany: J. Lanovec - V. Lanovec , Vyšný, Háčik, Farkaš, Berník, T. Košo, L. Košo, M. Papaj ml., M. Papaj st. (Alman), Ľ. Košo.

B. Potok – Východná 5:2(2:1)
Hral sa ťažký zápas, v prvom polčase domáci prevládali, dali 2 góly. V závere polčasu domáci poľavili, tak dostali gól, stav bol 2:1. V 2. polčase bola bojovnosť na oboch stranách, súper nepremenil pokutový kop, domáci pridali gól a zaslúžene vyhrali.
Biely Potok: Mišák –Janiš, Maťokár, Malinák, Bielik, Bradiak, Pastucha, Macko, Maga, Vrbenský, Prídavok
Góly: Vrbenský, Macko 2, Maga

Ľubochňa - Lúčky - 1 : 2 (1 : 1)
Zápas dvoch úplne odlišných polčasov. V prvom boli jasne lepší domáci, no zlomila ich najprv nepremenená penalta v 30. min a potom vyrovnávajúci gól hostí v 44. min. V 2. polčase boli hostia jednoznačné lepší a zaslúžene vyhrali
Góly: Gerec, A. Surový, Senko
Ľubochňa: Dráb, Gerec P. Vrtích, Gerec A. Bruk, Gerec A. Žihľavník, Ľ. Žihľavník, R, Chyla F. Olos (Hoždora),Vrlík (Drugač)
Lúčky: Maslo, Šefránko, Záhradník, Milan, Dvorský, Senko (Pecho), Veverica, Baran, Ulik (Druska), Surový (Hrbček), Eliáš

Štiavnička - P. Ľupča 1:2 (0:0)
Domáci ostali v úvode zápasu zaskočení, hráči P. Ľupče začali náporom a v úvode mali 4 vyložené šance. Potom sa osmelili aj hráči Štiavničky, ale tiež šance nevyužili hlavne v závere 1. polčasu. V druhom polčase boli hostia lepším a dôraznejším mužstvom až na niektoré fázy. Hostia sa ujali vedenia gólom Smiteka v 47. min potom trochu stratili koncentráciu, čo domáci využívali na protiútoky. Tie ale nepremenili, nakoľko hostí podržal v bránke Španko. Potom Hegeduš trafil žrď. Po jednom z mnohých útokov v 62. min hostia zvýšili, keď druhý gól pridal znovu Smitek. Hostia v 80. min znížili gólom Nováka na konečných 1:2. V mužstve hostí vynikol v obrane Kacian s Kráľom.
Góly: Novák, Smitek 2, Žlté karty: Kopáček - Frič, R: Nemec, Pašák, Cvengroš
Štiavnička: Sliacky, Ondrejka, Mikulec, Novák, Piroh, Frič, Bačkor, Rázga, Littva (Antol), Kopáček, Bartánus,Vician
P. Ľupča: Španko, V. Peterec, M. Sokol, Smitek (Adamčiak), Kacian, Hegeduš (Morava), Šingliar, Frič, P. Peterec, Kráľ ,Chriašteľ (Pečko),

Uhorská Ves – L. Lúžna 0:2

L. Teplá – Vavrišovo 2:3 (0:1)
V kvalitnom zápase vyhrali so šťastím hostia, rozhodujúci gól strelili v poslednej minúte zápasu. L. Teplá už prehrala tretí zápas inkasovaným gólom v 90. minúte. Domáci si zaslúžili minimálne bod za predvedenú hru.
Góĺy: domáci: Tišťan, R. Šiška
L. Teplá: Mazala - Kočík, Sajták, R. Kendera, Hrbček (Krakovský), Zagora, A. Kendera,