Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Ako hralo vaše mužstvo

Prečítajte si výsledky oblastných futbalových súťaží, ktoré sa cez víkend stretli na futbalových trávnikoch.

MS REGIÓNU

L. Štiavnica - K. N. Mesto 3:1 (0:1)
Po výbornom výkone na domácom ihrisku zaslúžene zvíťazili domáci.
Góly: Dzuriak, Kajan, Baran
L. Štiavnica: Šulc, Halák, Greguška, Callo, Kiník, Dzuriak, Čučka, Mahút, Šiška (Švidroň), Baran (Henčík) Kajan, (Pavlík)

Z. Poruba - Zvolen 2:0 (1:0)
Domáci začali stretnutie vlažne a Praštiakovým volejom nad bránu. Postupne získali Porubčania prevahu a po centri Praštiaka Králik hlavou k tyči nedal zvolenskému brankárovi šancu. O chvíľu Beťko uvoľnil Húsku, ten však zoči-voči brankárovi dal len vedľa, o minútu na to si to zopakoval. Hostia pohrozili jediným únikom, ktorý spoľahlivo zlikvidoval Hrča. Druhý polčas začali domáci útočne a po úniku Čajku, Húska z niekoľkých krokov nedal do prázdnej brány. O chvíľu priamo z centra zvýšil na 2:0. Domáci až do konca vývoj zápasu len kontrolovali a šance už nepremenili.
Góly: Králik, Praštiak
Z. Poruba: Hrča, Repček, Droppa Vretenár, Ma. Beťko, Bella, (Guráň), Králik, (Herčut), Čajka, Húska (Pa. Beťko), Račko, Praštiak

IV. LIGA

L. Hrádok - T. Štiavnička 1:1 (0:0)
Zápas na hrádockom ihrisku skončil zaslúženou remízou.
L. Hrádok: Kačalka, Baďo, Hoško, Janiga, Ráchel, (Lehotský), Rakučiak (Cibuľa), Olejár, Rezník, Sajták, Žufaj, (Žiška), Babic
Góly: domáci – Babic, hostia - Saniga

V. LIGA

Dúbrava - T. Kľačany 1:0 (0:0)
Po bojovnom výkone domáci konečne dosiahli zaslúžené víťazstvo.
Gól: Vyšný
Dúbrava: Mi. Mráz, Priesol, Da. Mráz, Nemec, Urbanovič, Danaj (Lúčan), Oravec, Roháč, Švec, Vyšný (Janičina), Benčo (Sirúček)

Bešeňová - Dražkovce 3 : 1 (1:0)
Góly: Hostia - Murček, domáci - Vyšný 2, Kaplánek
Bešeňová: Hablák, Holík, Guoth, Teličák, Durovič, Kaplánek, Huntoš, Vonšák, Bruk, Kaplánek Vyšný.
Kláštor p. Z. - LM Palúdzka 3:1

Likavka - Belá 0:0
Domáci podali kvalitný výkon. Za predvedenú hru si domáci zaslúžili zvíťaziť. Vedúce mužstvo piatej ligy stratilo prvé body v Likavke.
Likavka: Sabaka, Medžo (Sliacky), (F. Lukáč), Uličný, Golis, Ružička, Timko (J. Huba), Haluška, Pavlík, Haláš, Kendera, Sališ.
Belá: Gonšor, Ondrla, Kováčik, Vajagič (Delton), Fazika, Šúlan, Hulej, Brzák, Páleš, A. Kováčik , M. Kováčik (Kopiš)

Sučany - Demänová 4 : 2 (2:1)
Demänová u súpera v Sučanoch doplatila hlavne na slabší úvod zápasu. V druhom polčase hru postupne vyrovnávala, prevzala iniciatívu, nastrelili štyri žrde, ale skóre už neotočila. Húževnatí domáci využívali brejkové situácie a nakoniec šťastne vyhrali.
Góly: Vyskočáni, Tomek
Demänová: Bačík, Krajčí, (Nadzam), Laco, Valaštiak, Kello, (Lisý), Stankoviansky, Janek, Vyskočáni, Malacký, Tomek Švárny (Janega)

Bobrov - Černová 2:0 (1:0)
Prvú šancu mali hostia ešte v prvej minúte, ale nevyužili ju. Potom mali viac z hry domáci, no z niekoľkých štandardných situácii premenili len jednu. V druhom polčase mali prevahu hostia, vytvorili si pekné šance, no nevyužili ich. Víťazný gól domácich padol v druhom polčase tiež po štandardnej situácii.
Černová: Vlčko, Chovanec, Demko, Tulinský, Kajan, M. Slovák, Kvasničák, Moravčík (Urban), Milan Pindura, Dvorský (Maslo)

I. TRIEDA

Pribylina – Smrečany/Žiar 1:1 (0:0)
V prvom polčase si domáci vytvorili 3 obrovské šance, ktoré nepremenili. Hostia umne bránili a ponúkali protiútoky, domáci vytvárali ďalej tlak, ale nedotiahli to do úspešného konca. Prvý polčas sa tak skončil 0:0. Domáci do druhého polčasu nastúpili s veľkým tlakom, čo sa im aj vyplatilo a po 11 minútach vyhrávali 1:0. Neskôr hostia prebrali iniciatívu, ale ďalej ako za šestnástku sa nedostali. Napokon sa im z ojedinelej štandardnej situácie podarilo 15 minút pred koncom vyrovnať na konečných 1:1. Domáci si zaslúžili za aktivitu a bojovnosť zápas vyhrať.
Pribylina: J. Mikuš – P. Bolvanský , M. Harich, Jaroslav Jurík, M. Martan, V. Tarageľ, Ján Jurík, Ľ. Račko (D. Poliak), R. Jurík, M. Jurík, J. Harich ( M. Mikuš)

Bobrovec – Lisková 2:4 (1:3)
Hostia zaskočili domácich veľmi dobrým výkonom od začiatku a po nepremenených šanciach sa ujali vedenia. Z rozohrávky sa domácim podarilo vzápätí vyrovnať. Tesne pred polčasom na chvíľu stratili koncentráciu, čo hostia využili na dvojgólové vedenie. Ani toto domácich nezlomilo, v druhom polčase strelili kontaktný gól a snažili sa o vyrovnanie. Po nepremenenej čistej šanci to boli práve hostia, ktorí svoj náskok zvýšili a zápas dotiahli do úspešného konca.
Góly: Tomašák, Janičina - Timulák 2, Mrva, Demko
Bobrovec: Poproč- Grajko, F. Danko, Janičina, Tomašák, Porubský(Kapitán)Komuráš(Lajda), Gazda, Š. Kello, Sekan, M. Kello(S. Danko)
Likavka: Mrnčo(Bačík) - M. Marton, Karlík, Macík, Mrva, Hančík, Demko, Fúra, Lauko, Timulák(Šípka), J. Marton(Trnka)

Hubová – Ludrová 4:3
Beňadiková – Kvačany 1:1 (0:1)
L.Sliače - Svätý Kríž 3:2(1:0)
Zápas mal hlavne v 1.polčase jednoznačný priebeh, domáci úplne ovládali hru a hostia sa k ničomu nedostali. Napriek množstvu šancí sa ujali vedenia až v 39. min gólom Sršňa. V druhom dejstve pokračovali domáci v zahadzovaní šancí až do 69 min, keď zvyšoval z penalty Hanula na 2:0. V 73. min sa k slovu dostali aj hostia a prvou strelou Rumanského medzi žrde znižovali na 2:1. Záver zápasu bol nervózny a dramatický. Najskôr síce zvýšil D. Frič na 3:1, ale v poslednej minúte ešte hostia zdramatizovali aj s prispením nešťastného teču domácej obrany na 3:2. Tri body však celkom zaslúžene ostali doma.
L. Sliače: Hadač Ján, Mrva Jozef, Kelčík Martin, Mrva Milan, Likavčan Miroslav, Gejdoš Jozef, Frič Daniel, Frič Peter, Frič Martin, Maďar Lukáš, Sršeň Marek
Sv. Kríž: Staroň Pavel -Mintál Marek, Kubáň Ján K, Tomčík Peter, Rumanský Matej, Dorniak Štefan, Kmošena Lukáš, Maďarec Matej, Mišovič Ján, Feketík Lukáš,Vodička Martin

Ľubeľa – Švošov 1:2 (0:1)
Góly: hostia - Zrník, Drdák
V stretnutí slabej úrovne mali hostia prevahu a vyhrali.
L.Ján – Jamník 0:1

II. TRIEDA

Gálovany – Iľanovo 2:5(1:4)
Zápas bol na šance vyrovnaný, len domáci ich nevedeli premieňať.

Podtureň – Východná 3:1(1:1)
Domáci do 20. minúty prehrávali 0:1, ale po bojovnom výkone do polčasu vyrovnali. Druhý polčas bol v réžií domáceho mužstva, ktoré strelilo 2 góly a zaslúžene vyhralo 3:1.
Góly: domáci - Žender, Menčo, Zlejší

L.Revúce – Lúčky 3:2(1:1)
Zápas bol vyrovnaný. Domáci kopali 3 penalty, z ktorých jednu nepremenili. Hostia si vytvorili šance, ale tiež ich veľa nedokázali premeniť. V tomto zápase by bola remíza zaslúžená.
Góly: Jureník, Bedač 2 – L. Dvorský, F. Baran
L. Revúce: Šooš, Piliar, Kmeť, Veselovský, Hudek, Kurilla, Jureník, Hlbočan, Bedač, Kuriš (Pánči), Janek
Lúčky: Maslo – Šefranko (Druska), Záhradník, Milan, Dvorský, Senko, Baran, Buzoga (Pecho), Ulík, Eliáš, Surový

B. Potok - P.Ľupča 2:2 (1:0)
Mužstvo P. Ľupče v prvom polčase nevyužilo tri gólové šance. Domáci sa z nevinnej akcie po chybe v strede ihriska ujali vedenia, keď skóroval Macko. V druhom polčase hostia pokračovali v zahadzovaní šancí a domáci po strele z 20 m skórovali Pastuvhom. Potom hostia zvýšili úsilie a v 75. min premenil P. Peterec pokutový kop za faul na P. Smiteka. O päť minút peknou strelou vyrovnal J. Chriašteľ. V závere mali hostia ešte tri šance, ale ich nepremenili. Žiaci L.Štiavnička - P.Ľupča 5:0.
Góly: Pastucha, Macko – P. Peterec, Chriašteľ, R. Drapáč, Tholt ŽK: Vrbenský, Noravčík-Frič
P.Ľupča : Španko, V. Peterec, Smitek, Kacian, Hegedúš (Pečko), Boháčik (Morava), P. Peterec, Chriašteľ, Frič, Šingliar, Kráľ
B.Potok: Mišák, Sila, Maťokár (Maga),Maliňák, Vierik, Pastucha, Veselovský, Moravčík, Macko, Baláž (Šramo), Maga (Garček)

Ľubochňa - L. Lúžna - 8:0 (2:0)
Liptovská Lúžna si odniesla zlyhanie Ľubochne z Vavrišova. Domáci hrali s chuťou, hlavne v druhom polčase, keď sa zápas premenil na strelecké preteky dvoch hráčov. Nakoniec gólové skóre Olosa a Gereca skončilo remízou 4:4.
Góly: Olos 4, A. Gerec 4
Lubochňa: Dráb - P. Gerec, Vrtich, J. Gerec, Mráz A. Gerec, Ľ. Žihľavník, F. Chyla (Darila) Šramek(R. Žihľavník - Olos), Drugač (L. Rapoš)
L.Štiavnička – Vavrišovo 1:4

Uhorská Ves - L.Teplá 2:0