Ako hralo vaše mužstvo

Prečítajte si výsledky oblastných futbalových súťaží, ktoré sa cez víkend stretli na futbalových trávnikoch.

MS REGIÓNU

L. Štiavnica - Zvolen 8:0 (3:0)
Domáci zaskočili hostí rýchlym gólom už v 3. min. Postavenie kanoniera Semeníka však zaváňalo ofsajdom, čo po stretnutí priznal aj sám strelec. Zvolenčania si potom vytvorili aj nejaké šance, ktoré však Huďan a Babic premeniť nedokázali. V 33. min naopak inkasovali hostia po druhýkrát, keď do streleckej listiny sa zapísal Dzuriak - 2:0. Už niekoľko minút MFK vyťahoval loptu zo svojej siete opäť, keď polčasový rezultát stanovil Baran. Po zmene strán bol najzamestnanejším mužom na trávniku brankár hostí Höger, ktorý sa vyznamenal hneď niekoľkokrát. Najviac v 55. min, keď chytil pokutový kop Dzuriaka. Ani dobrý výkon brankára však napokon nezabránil vysokej prehre Zvolena, pretože domáci ho dokázali prekonať ešte päťkrát. Do listiny strelcov sa postupne zapísali dvakrát Semeník, ktorý tak dosiahol hetrik a Kinik, no a po jednom góle pridali ešte Dzuriak, v stretnutí tak isto dvojgólový a Baran. Keďže zvolenskí mladíci sa v druhom polčase prakticky nezmohli na nič, utŕžili poriadne vysokú prehru.
Góly: Semeník 3, Dzuriak 2, Kinik 2, Baran
L. Štiavnica: Šulc - Halák, Greguška (77. Kajan), Čučka, Callo, Hančík (46. Šiška), Baran, Semeník, Dzuriak, Mahút (63. Švidroň), Kinik. Tréner: František Mikuláš
Zvolen: Lukáš Höger – Lukáš Roziak, Marek Borgoň (57. P. Kollárik), Ľudovít Jamnický, Ján Kouřil, Martin Huďan (86. Filip Šimkovič), Matej Babic, Patrik Konôpka, Branislav Masný, Marek Sýkora, Ľuboš Baran. Tréner: Juraj Mazúch

Z. Poruba - Pohronie ZH/DŹ 3:0

IV. LIGA

L. Hrádok - L. Lúčka 4:2 (1:1)
Domáci sa v 4. min ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý premenil Olejár. V ďalšom priebehu zápasu sa hralo medzi pokutovými územiami. Hostia pohrozili prvýkrát v 36. min, keď Pupišovu hlavičku brankár domácich chytil. Lietavská Lúčka vyrovnala v 44. min z pokutového kopu po faule Baďu na útočníka hostí. Pokutový kop premenil Papajčík. Po zmene strán v 47. min centroval Sajták na Rakučiaka a z tejto situácie padol druhý gól. V 52. min sa presadil Babic a upravil tak stav zápasu na 3:1. O 2 minúty neskôr center Babica hlavičkoval domáci hráč ponad bránu. V 62. min dlhý nákop Hoška za obranu hostí premenil Žufaj na 4. gól. V 73. min sa individuálne presadil Baďo, ale, žiaľ, jeho strelu brankár hostí vyrazil na rohový kop . Stav zápasu uzavrela v 86. min Lietavská Lúčka z trestného kopu, strela bola tečovaná múrom.
Góly: Olejár 11m, Rakučiak, Babic, Žufaj – Papajčík, Turský
L. Hrádok: Kačalka, Ráchel, Hoško, Janiga, Baďo, Babic, Rezník (Števček), Rakučiak, Olejár, Sajták (Hliničan), Cibuľa (Žufaj)

V. LIGA

Dúbrava – Vavrečka 1:2 (0:0)
Vavrečania cestovali na prvý zápas na hosťujúcu pôdu. Od úvodu si kombinačnou hrou v strede poľa vytvárali šance a to v 5. min po faule na Jašicu zahrávali priamy kop zo 17 metrov. Kopal sám faulovaný, trafil len hráča v múre. V 20. min Branický dostal prihrávku a išiel na obrancu hostí, ktorého sa protismernou kľučkou v šestnástke zbavil, ale jeho strela išla do rúk gólmana. Domáci mali najväčšiu šancu v 30. min, keď útočník išiel sám na brankára. Ten bravúrne nohou chytil čistú šancu. V 49. min zahrávali priamy kop Dúbravčania. Hostia si zle múr postavil a Dúbrava viedla. Po tomto momente Vavrečka zvýšila obrátky v zálohe, útoky išli po stranách. Hostia sa dočkali vyrovnania v 60. min po peknej kombinačnej akcii po osi Jašica,Pleva a Branický. Strelou po zemi posledne menovaný vyrovnal. Vavrečka sa viac osmelila a pritlačila domácich. Ich akcie končili však v šestnástke. Hostia udreli v 70. min, keď odrazenú loptu získal Branický a išiel sám na polovicu súpera, kde strelou po zemi dal na 1:2.
Góly: Branický 2

Likavka – Černová 2:2 (0:1)
Oba tímy podali počas derby zápasu kvalitný výkon. Úvod vyšiel lepšie Černovej, keď sa v 8. min sa ujali vedenia. Strelcom gólu bol Jozef Kmeť. Po zmene strán nastúpili domáci ako vymenení. Výsledkom boli dva Golisove góly. Spravodlivú remízu zabezpečil v 68. min bývalý hráč Likavky Bobek. Žiaci z Likavky zvíťazili nad Bielym Potokom 9:0
Likavka: Sabaka, Medžo, Uličný, Golis, Ružička, Timko, Haluška, Huba (Hanis), Halaš, Lukáč (Sliacky), Sališ
Černová: Gužiak, Demko, P. Slovák, Tulinký, Chovanec, Lazničák, Moravčík, M. Slovák (Pinďura), Dvorský, Kmeť, Bobek

Bešeňová – Palúdzka 3:1
Kláštor p .Z. – Demänová 6:1

I. TRIEDA

Lisková - Smreč./Žiar 2:1(1:0)
Domáci sa ujali vedenia už v 3. min gólom Fúru. Počiatočný nápor hostia po 15. min eliminovali a prebrali iniciatívu. Aj v druhom polčase pokračovali hostia v kvalitnej hre, táto snaha im priniesla gól, ktorého autorom bol Blaščík – stav zápasu bol vyrovnaný 1:1. V závere domáci pridali, spresnili hru a v 86. minúte po strele Macíka strhli víťazstvo na 2:1. Zápas bol vyrovnaný, hostia si zaslúžili získať aspoň bod. Rozhodca Matula pískal s prehľadom, i keď mu chýbal jeden postranný asistent.
Góly: Fúra F., Macík - Blaščík
Lisková: Mrnčo, Lauko P., Hančík , Lukáč, Marton M., Trnka, Mrva (Timulák), Marton J. (Hradský), Šípka, Fúra
Smrečany/Žiar: Števko, Válek, Mlynarčík, Bošela (Labaška), Šimún (Pajerchin), Suský (Falkai), Blaščík, Oško, Moravčík, Laučík, Feketík

Pribylina - Ludrová 3:2 (1:1)
Domáci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave. Zápas začali veľmi dobre a vytvorili si potrebný tlak. Už v 20. min vyhrávali 1:0, hoci predtým zahodili dve sľubné šance. Domáci ďalej pokračovali v dobrej kombinačnej hre a hostia len z ojedinelého útoku pred koncom prvého polčasu vyrovnali na 1:1. Po prestávke domáci pokračovali v dobrej hre a bojovnosťou strhli priebeh zápasu na svoju stranu. Hosťom sa podarilo ešte vyrovnať na 2:2, ale domáci svojou dravosťou strhli výsledok zápasu na konečných 3:2.
Góly: Račko L., Jurík Mi, Pačan D. – Láclavík 2
Pribylina: Mikuš, Bolvanský, Harich Mi., Benko F., Pačan B., Mikuš (Martan), Tarageľ,
Jurík Mi., Pačan D., Račko L. (Poliak D), Harich J. (Jurík J.)

Bobrovec – Kvačany 2:4 (1:1)
Domáci hráči trápiaci sa množstvom maródujúcich hráčov nastúpili na zápas iba s päticou hráčov zo základu. Zápas nezačali dobre, keď už v 1. min po prekrásnej hlavičke inkasovali. Potom sa síce otriasli, vyrovnali na 1:1, a v druhom polčase sa dokonca dostali do vedenia 2:1. Ale tento výsledok, žiaľ, neudržali. Nakoniec inkasovali aj posledný 4. gól, keď už po striedaniach a pre zraneného hráča museli dohrávať len s desiatimi.
Góly: Komoráš 2 - Ďuroň, Kojš, Uram, Florek
Bobrovec: Poproč, Grajko, Daniš, Danko F., Janičina, Tomašák (Pažitný), Kello P. (Kello M.), Komoráš, Gazda, Juráš (Krajči), Kello Š.
Kvačany: Macík, Štefček, Borsík, Bella, Staš (Florek), Ďuroň, Kojš (Gežík), Chudoba, Tkáč, Uram, Burdel

Hubová - Svätý Kríž 4:1
Beňadiková – Švošov 2:3 (1:1)
V prvom polčase mala Beňadiková prevahu, až v posledných piatich minútach prepadli v hre. V druhom polčase boli viacej aktívni hostia. Hra bola veľmi slabá – tzv. prekopávaná, zápas nemal potrebnú úroveň.
Góly: Kováčik , Zlejší J. – Roštek, Zrník
Beňadiková: Károlyi, Račko D., Čatloš, Blcháč, Kmeťo, Vilím, Kováčik, Zlejší M.,
Zlejší J., Račko M., Čatloš M., Bielik, Zlejší P., Tepala
Švošov: Čačo , Gerec, Žiara M., Straka, Drdák M., Kútnik, Drdák L., Roštek,
Zrník, Žiara D., Dančo, Kostroš

Lipt. Sliače - Jamník 6 : 0 (3:0)
Celé stretnutie mali domáci jasnú prevahu a zaslúžene zvíťazili. Mnohé šance domáci aj zahodili. Prvý gól strelil Marek Sršeň. V 21. min spred šestnástky strelou po zemi k žrdi skóroval. V 24. min tiež zvyšoval na 2:0, keď sa ukážkovo otočil s loptou a prudkou krížnou strelou z 15 metrov nedal brankárovi šancu. V 29. min Lukáš Maďar krížnou strelou z 8 metrov k žrdi uzavrel gólový účet prvého polčasu 3:0. Hneď po prestávke kopol Sršeň z hranice šestnástky, loptu brankár vyrazil a Lukáš Maďar na dvakrát loptu z blízka dotlačil do siete 4:0. V 61. min prebral peknú nahrávku Peter Frič, zbavil sa obrancu a strelou vedľa vybiehajúceho brankára upravoval už na 5:0. V 88. min Kováčik pekne naservíroval loptu Miroslavovi Likavčanovi a ten utešenou strelou z 25 metrov do šibenice uzavrel skóre.
L. Sliače: Frič, M. Kelčík, M. Mrva, B. Kelčík (od 65 Likavčan), J. Mrva (od 69 T varožný), P. Frič, D. Frič, J. Gejdoš, Sršeň, Maďar (Kováčik)
Jamník: Mikšovský – Jurák, Holbus, Ondris, Dieška, M. Choma (od 64 Pavkovček ), Beňo (od 52 Tréger), O. Choma, Pribilinec, Kačmarík, Koriťák

Ľubeľa - L. Ján 2:2 (0:2)
Domáci v 1. polčase podali slabý výkon, a tak prehrávali 0:2. V druhom polčase sa zlepšili, a tak dosiahli až na konečný výsledok 2:2. Stretnutie malo priemernú úroveň.
Goly: Kúkoľ M, Halaš – Čurný 2

II. TRIEDA

L. Revúce- L. Lužná 2:0 (1:0)

Východná – Iľanovo 5:1(3:1)
Hral sa zápas dobrej úrovne, mužstva si vytvorili dostatok šancí. Hostia mohli ísť do vedenia už v 1. minúte, ale potvrdilo sa známe nedáš – dostaneš´ a domáci sa ujali vedenia 1:0. Neskôr hostia vyrovnali, ale v úvode zápasu padli rýchle góly. Domáci si vytvorili viac šancí a viac ich aj dokázali premeniť, a tak strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Král 2, Poliak, Mikuš M., HalkoL - Poliaček
Východná: Drgoň S., Halko Ľ., Jacko (Halko J.), Ploštica, Brezina, Gajdoš, Mikuš M., Poliak (Šípka), Král (Hoško), Sýkora
Iľanovo: Stankoviansky, Frič, Danihel, Ochodnický (Nahálka), Žiaran, Poliaček, Mikušiak (Uličný), Devečka, Gáll, Konečný (Baláž), Jančuška

Gálovany - Lúčky 1:2
Podtureň - P. Ľupča 2:1
L.Revúce - L. Lúžna 2:0
Biely Potok - Vavrišovo 1:2
Ľubochňa - L. Teplá 2:0 (2:0)
Po kvalitnom výkone oboch mužstiev sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domácich. Hostí od väčšieho rozdielu skóre zachránila trikrát žrď, ako aj nepresná finálna fáza domácich hráčov. Domácich divákov potešilo aj ďalšie udržané čisté konto brankára.
Goly: Olos, Drugáč
Ľubochna : Okál, Gerec P., Vrtich, Mráz (Rapoš), Gerec J., Gerec A., Žihalník, Chyla,