Ako hralo vaše mužstvo?

Prečítajte si výsledky seniorských futbalových stretnutí, ktoré sa v nedeľu liptovskom regióne objavili na trávniku.

Demänová na trávniku v Bešeňovej remizovala.Demänová na trávniku v Bešeňovej remizovala. (Zdroj: (bvk))

MS REGIÓNU

L. Štiavnica - Pohronie ZH/DŽ 1:2
Z. Poruba - D. Tížina 2:2 (1:1)
Góly: Čajka, Králik
Z. Poruba: Vyskoč, Mi. Repček, Droppa, Ma. Repček ( Húska), Ma. Beťko, Pa. Beťko, Králik, (Herčut), Čajka, (Šimček), Bella, Račko, Praštiak
Úvodný zápas novej súťaže sa hral vo svižnom tempe. Na začiatku dal hlavou Račko dvakrát nad. Hostia bránili a spoliehali sa na brejky. Jeden im v dvadsiatej min vyšiel a viedli 1:0. O chvíľu podobnú akciu previedol Čajka a vyrovnal. Prudkou strelou tesne vedľa sa prezentoval Praštiak. V úvode druhého polčasu mali domáci výraznú prevahu, Čajkova strela skončila na tyči a Húskov priamy kop vyrazil brankár. Ten exceloval aj pri šanci Praštiaka a Králika. Aktivitu domácich pretavil do vedúceho gólu Králik, ktorému nezištne prihral Praštiak. Domáci napriek snahe z nenápadného útoku inkasovali. Body si mužstvá nakoniec rozdelili.

IV. LIGA

L. Hrádok - Stráňavy 1:0 (0:0)
Gól: Babic
L. Hrádok: Kačalka, Števček, Olejár, Janiga, Baďo, Sajták, Rezník ( Kudláček), Lehotský (Rakučiak), Hoško, Cibuľa (Uličný), Babic
Domáci odohrali pekný zápas, zahodili osem vyložených šancí. Osem minút pred koncom rozhodol o zápase po prihrávke Olejára Babic.

Góly: P Haláč 2 , Kendera, Sališ
Likavka: Sabaka, Medžo, Uličný, Pavlík(Hanič), Ružička(Lukáč), Timko, Haluška, Huba Hatala, Haláč, Kendera, Sališ
Sučany: Margetin, Vyletel, Prchlík, Kališ, Šibík, Čuchel, Vojvoda, Vošinár, Uličiar, Bránik (Beťko), Staňo
Úvodný zápas sezóny vyšiel Likavke nad očakávanie, už v 32. min zápasu zaznamenal najlepší útočník domácich Sališ vedúci gól. Po zmene strán sa prejavili strelecké kvality Filipa Haláša, strelca 2 gólov. Útočné kvality Mateja Kenderu napredovali, stav zápasu uzavrel na 4:0. Novinkou domácich zápasov je vyhodnotenie najlepšieho hráča, ktorým sa stal kapitán domácich Haluška. Žiaci Likavky zvíťazili 13:0 v Sliačoch.

I. TRIEDA

Ludrová – Smreč./Žiar 3:3 (2:0)
Góly: domáci - Fajn, Pavol, Laclavík hostia - Laučík, M. Mlynarčík, Válek
Ludrová: Kajan, Fajn, Lazík, Kajúch, Hatala, P. Hollý (Szabó), Soboňa, Múdry (Drozd), Petro (M. Hollý), Láclavík, Pavol.
Smrečany/Žiar: Števko, Válek, J. Mlynarčík, Chlistek ( Labaška), J. Suský (Šimún), Blaščík, Oško, M. Mlynarčík, Moravčík (M. Suský), Laučík, Feketík
Prvú šancu mali hostia, ale nič to neznamenalo. Domáci boli v prevahe, množstvo šancí zahodili a na góly premenili len dve. Prvý gól padol v 2. polčase z jedenástky a druhý po obrovskej domácej chybe. Ludrovčania potom súpera pritlačili a strelili tretí gól. V závere to hostia domácim nedarovali a v poslednej minúte vyrovnali. Ludrová mala smolu na konci sezóny a so smolou aj začala.

Lisková – Kvačany 1:3
Pribylina - Svätý Kríž 5:1 (4:0)
Góly: Du Pačan 3, Mi Jurík , Ju Harík
Pribylina: Mikuš, Bolvanský, Mir Jurík, Penko, Poliak,(B Pačan ), Tarageľ, Ru Jurík, J Jurík, Du Pačan, Mich Jurík , Harík(Jaroslav Jurík )
Prvý polčas hrali domáci skvelú kombinačnú hru, po krásnych akciách sa dostali do vedenia. Počas prvého polčasu aj niekoľko šancí zahodili, ale napriek tomu prvé dejstvo sa skončilo výsledkom 4:0.
V druhom polčase domáci síce ubrali plyn, ale pokračovali
v dobrom výkone, a nakoniec pridali aj piaty gól. Domáci nevyužili penaltu, ale mali všetko pod kontrolou a hostia len z ojedinelej situácie skorigovali výsledok konečných na 5:1.

Bobrovec – Švošov 1:0 (0:0)
Gól: Janičina,
Bobrovec: Poproč, Grajko, Daniš, F. Danko, Janičina, TOmačák, Porubský, Komoráš Š. Kello), Gazda, Sekan, M. Kello, ( S. Danko),
Švošov: Čačo, Pukaj, Babec, M. Žiara, Gerec, M. Drdák, (Marcoň), Kostroš, (Dančo), L. Drdák, D. Žiara, Zrník, J. Roštek
Domáci nováčik súťaže začal zápas s rešpektom. Hostia to nevyužili aj napriek tomu, že si šance vypracovali. Vyrovnaný zápas nakoniec skončil víťazstvom šťastnejších domácich, ktorí po chybe brankára hostí v 89. min strelili víťazný gól.

Hubová – Jamník 4:0
Beňadiková - L. Ján 3:0 (1:0)
Góly: Zlejší Ma (11m), Janek Ra, Račko Ma
Beňadiková: Károlyi, Račko D, Čatloš Mi, Vilím, Kmeťov, Bocko, Zlejší Ma, Janek , Tepala, Račko Ma, Čatloš Ma, Zlejší Ju, Kriška
L.Ján: Vyskočány, Koniar, Vrlík, Devečka, Forgáč, Magura, Mrnčo, Čulek, Kutnár, Durný, Urbanovič, Schrotter, Mikušiak, Mlynček, Čefo
Zlomovým momentom zápasu bola premenená penalta domácich. O konečnom výsledku rozhodla strela takmer od polovice, ktorá skončila gólom – jeho autorom bol Martin Račko

L.Sliače – Ľubeľa 1:4 (0:2)

II. TRIEDA

Lúčky – Iľanovo 2:2
Podtureň - Vavrišovo 3:1 (1:1)
Východná - P. Ľupča 4:2 (1:1)
Góly: Domáci: Mikuš J 2, Poliak, Brezina, hostia: Sokol, Peterec
Východná: Debnár, Stano, Halko Ľ., Jacko, Halko J.(Ploštica), Brezina, Gajdoš, Mikuš M., Poliak, Král (Pelach), Mikuš J.(Šípka),
P. Lupča: Španko, Kmitek, Tacián, Šimček, Sokol, Adamčiak (Hegeduš), Peterec, Šingliar, Král, Chriaštel, Frič(Pečko)
Na úvod zápasu sa hral celkom svižný futbal, obe mužstvá si dokázali vypracovať veľa šancí. Ale nakoniec ich domáci hráči dokázali využiť viac. V 60. min musel byť zápas pre hustý dážď na pár minút prerušený.
Gálovany - L. Lúžna 3:2

L. Revúce – L. Teplá 1:0 (0:0)
Gól: Kuriš
L. Revúce: Šóš, Piliar, Gazdarica Kmeť, Hudek (Veselovký), Kurilla, Jureník, Hlbočan, Bedač, Kuriš,(Danček), Janek
L. Teplá: Mazalan, Mišík, Kočík, R. Kendera, Hrbček, Turčok, A. Kendera, Jurkulák (Janiga), Šiška, Bistiak (Macík), Zágora (Lako)
Domáci mali prevahu a veľa šancí, ktoré nedokázali premeniť. Hostia si nevytvorili tlak, chýbali im tutovky. Revúčania nakoniec strelili v závere zápasu zaslúžený gól.

Biely Potok - Uhorská Ves 3:3
Ľubochňa - L. Štiavnička 4:0 (3:0)
Góly: Olos 2, Žihlavník, Drugáč
Ľubochňa: Okál, Gerec P(Mráz), Vrtich, Bruk(Bražina), Gerec J, Gerec A,Žihlavník, Chyla, Šrámek (Barila), Olos, Drugáč
V úvode sezóny po perfektne zvládnutom prvom polčase, keď domáci získali náskok, sa
v druhom polčase len dohrávalo. Ale diváci mohli odchádzať domov spokojní, hlavne kvôli perfektnému prvému polčasu.