Ako hralo vaše mužstvo?

Prečítajte si výsledky seniorských futbalových tímov, ktoré sa v nedeľu v liptovskom regióne objavili na trávniku.

Uzimení diváci v Dúbrave videli len priemerný zápas. V prvom polčase hostia držali slabý krok s domácimi.Uzimení diváci v Dúbrave videli len priemerný zápas. V prvom polčase hostia držali slabý krok s domácimi. (Zdroj: ilustračné: Lubica Kubišová)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU

Závažná Poruba – Veľký Krtíš 2:5 (0:1)
Góly: domáci: Čajka, Praštiak.
Z. Poruba: Vyskoč, Račko, Mi. Repček, Droppa, Bella (Oláh), M. Beťko, Legerský, Praštiak, Vretenár (Ma. Repček), P. Beťko, Čajka.

Domáci za mrazu hrali spočiatku veľmi aktívne a už v 15. min po akciách Repčeka, Praštiaka a Čajku mali viesť aspoň o tri góly. Naopak, z ojedinelého útoku sa po rohu ujali vedenia hostia. Ďalšie šance domácich zostávali nevyužité. Hostia dvakrát vykopávali loptu z bránkovej čiary, až kým na začiatku druhého polčasu nevyrovnal Praštiak. Domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no zabúdali na zadné dvierka a hostia ich za to nekompromisne potrestali. Dostali sa do vedenia 1:4. Hráčom Závažnej Poruby sa v závere podarilo znížiť, hostia však po penalte stanovili konečný výsledok 2:5. Domáci pohoreli na efektivite, kým každá strela hostí do priestoru brány skončila v
ich sieti.

Ďanová – Lipt. Štiavnica 4:1 (2:0)
Góly: hostia: Dzuriak.
Po katastrofálnom výkone prehrala Liptovská Štiavnica zaslúžene vysoko 4:1.

IV. LIGA

Belá – Lipt. Hrádok 1:1 (1:1)
Góly: hostia: Sajták
Liptovský Hrádok sa v Belej ujal vedenia už v prvej štvrťhodine hry, no ešte do polčasu domáci vyrovnali z penalty. Po polčase sa skóre nemenilo.

V. LIGA

T. Kľačany - Likavka 2 : 0

Dúbrava - Ludrová 0 : 0
Dúbrava: Kačalka, Roháč, Paulíny, Vyšný, Sirúček, Burdel, M. Danaj (Golis), Urban (Slabej), Urbanovič, D.Danaj ,Uram (Lúčan).
Ludrová: Kmeť, Hatala, Lazík, Laclavík, Macko, Pasch, Szabó (Kajúch), Arbet (Petro), Múdry, Soboňa, Fain
Uzimení diváci v Dúbrave videli len priemerný zápas. V prvom polčase hostia držali slabý krok s domácimi. Najväčšiu šancu Dúbravcov nepremenil D. Danaj. V druhom polčase hra plná nepresností stačila domácim na vypracovanie si množstva príležitostí. Hlavičku domácich z päťky bravúrne kryl brankár hostí Kmeť. Šance Burdela a strelecké pokusy striedajúceho Golisa neskončili gólom. Hostia si tak nečakane vybojovali jeden bod.

LM Palúdzka - Bešeňová 2 : 1

Černová - Dražkovce 1 : 1

Turč. Kľačany – Likavka 2:0

I.TRIEDA

ŠK Demänová – OŠK Švošov 2:2 (1:1)
Demänová: Bačík, Krajčí, Janek, Laco, Švárny (Janega), Nadzam, Lisý, Valaštiak (Kello),Tomek, Húska, M. Kandera M.
Švošov: Čačo, Straka (Blana), Babec, Pukaj, Chebeň (Lacko), M. Drdák, Kutnik, L. Drdák, T. Drdák, D. Žiara, M. Žiara.
V úvodnom zápase jarnej časti pred početnou diváckou kulisou začali obidve mužstvá opatrne. Domáci mali prevahu, no hostia sa sústredili na pozorné bránenie, z ktorého vyrážali do brejkov. Na domáce kopačky sa lepila smola, keď sa im nepodarilo využiť aj vyložené šance a hostia po brejkovej akcii otvorili skóre D. Žiarom. Demänovej sa z následného tlaku podarilo nakoniec vyrovnať zblízka Janekom po niekoľkonásobnom ostreľovaní bránky hostí. V druhom polčase Demänová diktovala tempo, no bránka hostí ostala zakliata. Nakoniec v 70. min strelou zo šestnástky Švárny dostal Demänovú do vedenia. Domáci sa sústredili na udržanie výsledku, čo sa im nepodarilo, keď po hrubej chybe obrany vyrovnal na konečných 2:2 v 86 min T. Drdák.

Lipt. Teplá - Lipt. Ján 0:1

Lisková - Svätý Kríž 1:5 (1:3)
Góly: hostia: Sršeň 3, Papaj, vlastný
Sv. Kríž: Mrva, Kmošena, Vyšný, Mintál, Dorniak, Frič, Moravčík, Húlek, Rumanský (Droppa), Sršeň (Glajza), Papaj.
Hostia sa do zápasu dostali už v 6. min po strele Papaja a dorážke Sršňa. V 10. min bolo už 0:2 po akcii Sršňa, prudkom centri a vlastencovi. Domácim sa podarilo znížiť v 27. min po prízemnej strele z diaľky k tyči. Hostia poistili svoje vedenie gólom do šatne v 41. min po rohovom kope a výbornej orientácii Sršňa. Druhý polčas bol v réžii domácich, ktorí sa snažili skorigovať stav. Nedokázali však zužitkovať ani dve tutovky, a tak v 79. min ich potrestal Sršeň a v poslednej minúte upravil konečný stav na 1:5 Papaj.

Jamník - Lipt. Sliače 1:0 (0:0)
Gól: Šuňavec.
Jamník: Krajčuška, Paukovček (Tréger), Jurčo, Števček, Matej Choma , Šuňavec, Oto Choma, Stano, Holbus, Kačmárik, Handrk (Beňo).
Lipt. Sliače: Hadač, Oprchal, M. Gejdoš, D. Frič, Maďar, Vojkovič, A. Frič, Kelčík, Kendera, J. Gejdoš, Mikulec.
Vo vyrovnanom stretnutí vyhrali zaslúžene domáci, vďaka gólu Juraja Šuňavca v poslednej minúte zápasu. Zápas mal vysokú úroveň, šance sa vyskytovali na obidvoch stranách. Hostia počas zápasu trikrát nastrelili žrď, domáci dokonca štyrikrát.

Ľubeľa – Hubová 2:2

Kvačany - Beňadiková 2:2 (0:1

SmrečanyŽiar - Pribylina 2:3

II. TRIEDA

Iľanovo – Východná 4:0 (0:0)
Góly: Devečka 3, Kumančík
Iľanovo: Kašák, Ostrovský, Gúgh, Erhardt, Ľ. Kráľ, Lehotský (Žiara), Kloták, M. Kráľ, Devečka, Harandza (Zeleňák), Kumančík.
Východná: Valíček, Bartko (J. Halko), Ľ. Halko, Jacko, Šípka (Jurík), Kráľ, Brezina, Ploštica, Miroslav Mikuš, J. Mikuš, Poliak
Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí v prvom polčase zahodili šesť vyložených šancí. V závere zápasu domáci po pekných akciách strelili štyri góly, a tým potvrdili výsledok prvého zápasu jarnej časti.

Hybe - Lipt. Štiavnička 0:1 (0:1)
Začiatok hry bol vyrovnaný, ale po úvodných minútach ovládli zápas domáci. Napriek tomu sa hosťom podarilo v 40. min streliť zo svojho prvého útoku gól. Druhý polčas bol vyrovnanejší. V 70. min rýchleho a kvalitného zápasu odpískal rozhodca penaltu proti Lipt. Štiavničke. Hybania ju zahodili, čím si pochovali nádej na lepší výsledok.

Lipt. Lúžna – Galovany 7:0

Vavrišovo - Biely Potok 1:2 (0:0)
Góly: domáci: R. Galet, hostia: Oravec, Šramo.
Vavrišovo: Benčo, Majerík, Majzlík, Chlebo, Krajčírik, R. Galet, Pribylinec, Budaj, J. Galet, Kohút, Droppa.
Biely Potok: Mišák, Fila, Koník, Široň, Sabucha, Urban, Veselovský, Macko, Pastucha, Oravec, Maga.
Vo Vavrišove boli v mrazivom počasí počas celého stretnutia lepší hostia, ktorí napokon zaslúžene vyhrali. V 60. min išli po góle Romana Galeta do vedenia domáci, ale po hrubej chybe v domácej obrane Biely Potok vyrovnal. Strelcom gólu bol 20. min pred koncom Oravec. O 10 min neskôr stanovil konečný výsledok striedajúci Šramo.

Ľubochňa - Lipt. Revúce 1:1

Bobrovec – Podtureň 6:1 (3:0)
Góly: domáci: Lehotský, Uhrín, Janičina, Moravčík, Trizna, Blaščík, hostia: Račko.
Bobrovec: Zich, Krajko, Janičina, Uhrín (Tomašák), Moravčík, Lehotský, Gazda (Kello), Blcha, Trizna, Sekan, Blaščík (Jurčo)
Podtureň: M. Mlynarčík, Kováčik (Devečka), Flóro, L. Vozárik, Z. Mlynarčík (Černák), Račko, Žember(Vician), Benčo, M. Vozárik, Žila, Psotka.
Na úvod jarnej časti podali obidve mužstvá veľmi dobrý výkon. Domáci rozhodli zápas už v prvom polčase. Hostia sa snažili, ale na veľmi dobre hrajúcich domácich nestačili.