L. Štiavnica sa dostala na čelo

Z. Poruba si doma poradila s dovtedy vedúcou O. Jasenicou. Situácia na prvých priečkach tabuľky sa preto riadne zamotala. O. Jasenicu vystriedala na čele L. Štiavnica. V záverečných kolách bude hra o postupové priečky veľmi zaujímavá.
V 25. kole sa 11. júna o 17.00 h stretnú: L. Hrádok – Z. Poruba, Ludrová - Žaškov, Veličná - Podbiel, Palúdzka - Lisková, Sučany - Dražkovce, Bešeňová – L. Štiavnica, Dúbrava – O. Jasenica.

Z. Poruba – O. Jasenica 2:1 (0:0)
Góly domácich: Droppa, Kováčik.
Z. Poruba: Vozár – Vretenár, Vyskočáni, Kováčik, Maťko, Kmeť, Beťko, Kováč, Budvesel, Droppa, Macík (68. Hladký).
Na ťažkom rozmáčanom teréne hrali súperi z čela tabuľky veľmi dobrý futbal. Domáci mali územnú prevahu a niekoľko dobrých príležitostí. V 10. min osamotený Macík prestrelil, vzápätí ho napodobnil Kováčik. Hostia hrali na brejky, ale tentoraz pozorná obrana Z. Poruby im veľa nedovolila. V 34. min po trestnom kope Vyskočániho neudržal brankár hostí loptu, ale Droppa nedorazil. V 57. min hostia v šanci nezaváhali - 0:1. Domácimi to neotriaslo, pokračovali v sústavnom tlaku. V 70. min vyrovnal hlavou Droppa. O päť minút neskôr usmernil priamy kop Beťka do siete Kováčik. Hostia hrali až do konca otvorene, ale v tomto extrémne dôležitom zápase sa zaslúžene tešili domáci.

L. Štiavnica – Dúbrava 1:0 (1:0)
Gól: Juráš.
L. Štiavnica: Šulc (42. Tulinský) – Maslo, Mikuláš, Mikulka, Čačo, Kubala, Huťka, Jarotta, Juráš, Grebáč, Gejdoš.
Dúbrava: Mráz – Veverica, Korbel, Kinik, Urbanovič, Janek, Mrva, Kacian, Šingliar, Suchý, Kojš (Mrázik).
Domáci nastupovali s jediným cieľom vyhrať, hoci ich súper mal podobné úmysly. V poslednom čase sa dotiahol na špicu a chce zabojovať o postup. V úplne vyrovnanom prvom polčase vsadili hostia na útok, no v 36. min dal jediný gól zápasu domáci Juráš. Po faule na Jarottu vo veľkom vápne sa nepískalo, odrazená lopta sa dostala k Jurášovi, ktorý prudkou strelou vyrovnal. Za zmienku stojí veľké oslabenie domáceho tímu, keď v 42. min musel z hry odstúpiť gólman Šulc. Po prestávke chceli hostia využiť tento fakt, ale striedajúci Tulinský im zneškodnil všetky tri vyložené šance. Domáci mali čoraz viac z hry, hostia postupne odpadali. V poslednej minúte sa Mrva dostal do domácej šestnástky, pri vzájomnom ataku s domácim obrancom spadol, ale hlavný rozhodca nevyslyšal penaltové volanie hostí.

Dražkovce – Bešeňová 1:0 (1:0)
Bešeňová: Drugáč – Baran, R. Žihlavník, Švidroň, J. Gerec, A. Gerec, Ľ. Žihlavník, Hošala (Huntoš), Húska (Antol), Olos (Protuš), Vašný.
Hostia podali veľmi zodpovedný výkon, zlyhali iba v koncovke. Šancí si vypracovali dostatok, ale strelecké šťastie s k nim obrátilo chrbtom. V 70. min po ojedinelej strate lopty v strede poľa a následnom faule Ľ. Žihlavníka vo vlastnej šestnástke premenili domáci nariadenú penaltu. Rozhodli však nepremenené príležitosti hostí v druhom polčase. Nebolo im súdené dať gól ani v samotnom závere, hoci na to mali viaceré možnosti.

Lisková – Sučany 4:1 (1:1)
Góly domácich: Švárny 3, Surový.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Demko (65. Surový), Vrtich, Mihaľov, Klačko (66. Lukáč), J. Mrva, Šiška (75. Adamčiak), Baran, T. Mrva, Švárny.
Domáci začali impozantne. V 10. min naservíroval J. Mrva Švárnemu, ale ten trafil iba do brankára. O pár minút sa opäť zastreľoval, opečiatkoval brvno. Potom hostia ožili. V 29. min po sóle a faule sa z jedenástky ujali vedenia. Domáci v 38. min vyrovnali prekvapujúcou krížnou strelou Švárneho z ľavej strany. Druhý polčas bol úplne v réžii domácich. Disponovaný Švárny zvýšil na 2:1. Hostia už na zvrat nemali, naopak, domáci počas záverečnej exhibície prikrášlili dvoma gólmi výsledok, hoci hostia mohli odchádzať celkom pokojne s oveľa väčším prídelom.

Podbiel – Palúdzka 2:1 (0:0)
Gól hostí: Trnovský.
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Pančík, Štulrajter, J. Kokavec, Čefo, Vyšný, P. Kokavec, Kmošena (76. Medvecký), Praštiak, Trnovský.
V prvom polčase jasne lepší hostia si vypracovali množstvo šancí, no Praštiak, Trnovský, Kmošena a P. Kokavec tutovky nevyužili. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, ale domáci sa v 56. min dostali na koňa po nakopnutej lopte. V 76. min unikol Trnovský a jeho prudký polocenter – polostrela skončil po teči domáceho hráča v sieti. Domáci zachraňovali prepotrebné víťazstvo v 82. min, po ďalšej nakopnutej lopte dopredu upravili na konečných 2:1.

L. Hrádok – Ludrová 0:1 (0:1)
Gól: Haspra.
L. Hrádok: Schóber – Gálet, Tomko, Holbus, Zázrivý (75. Ráchel), Psotka, Žufaj, Cibuľa, Michalec, Pačan, Janiga.
Prvú šancu mali už v 3. min hostia, ale domáci brankár bol proti. V 8. min sa v dobrej pozícii ocitol Pačan, jeho strelu chytil pre zmenu gólman hostí. V 11. min sa v krídelnom priestore uvolnil Hazucha, spätným centrom našiel Haspru, ktorý zblízka nezaváhal. Ďalšiu Pačanovu jedovku chytil brankár, Zázrivého pokus zastavilo brvno. V úvode druhého dejstva mohol skórovať Hazucha, ale včas zasiahol Schóber. Neskôr Michalec pálil vedľa. V 70. min loptu smerujúcu do domácej svätyne vykopol Holbus. O 5 minút Cibuľa zblízka prestrelil. V závere mali blízko ku gólu na jednej strane Hyravý a na druhej Pačan. V 90. min strelu Hyravého brankár vyrazil. Domáci, ktorí boli postupom času aktívnejší, stroskotali na mizernej koncovke, čo ich stálo lepší výsledok.

Liptovská jedenástka kola: Tulinský (L. Štiavnica) – R. Vrtich (Lisková), Kováčik (Z. Poruba), R. Žihlavník, Hošala (Bešeňová), Hyravý, Hazucha (Ludrová), Kováč (Z. Poruba), Jarotta, Juráš (L. Štiavnica), Švárny (Lisková).