Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Mráz opäť neinkasoval gól

Za vedúcou O. Jasenicou, ktorá zvíťazila nad zraneniami oslabenou Liskovou po veľmi spornom verdikte rozhodcovskej trojice, sa nič nezmenilo. Na domáce víťazstvo L. Štiavnice odpovedala Z. Poruba plným bodovým ziskom vo Veličnej. Gólman Dúbravy Mráz natiahol svoju nepriesteľnosť na úctyhodných 360 minút. Hrádočania prepásli jednu z posledných možností na odpútanie z úplného dna.
V 22. kole sa 21. mája o 17.00 h stretnú: Z. Poruba – L. Štiavnica, Dražkovce – O. Jasenica, Lisková – Dúbrava, Podbiel – Bešeňová, Žaškov – Sučany, L. Hrádok – Palúdzka, Ludrová – Veličná.

Veličná – Z. Poruba 1:2 (0:0)
Góly hostí: Vyskočáni, Macík.
Z. Poruba: Vozár – Vretenár, Vyskočáni, Račko, Kováč – Kmeť, Budvesel (42. Bocko), Maťko (60. Hladký), Beťko – Droppa, Macík.
V priemernom prvom polčase si súperi nevypracovali gólové šance. Jedinú príležitosť hostí, ktorí mali územnú prevahu, nepremenil stopér Vyskočáni. Práve on otvoril v 53. min skóre strelou spoza veľkého vápna. O štyri minúty bolo 0:2, keď po krídle potiahol Kmeť a jeho ideálnu prihrávku usmernil do prázdnej brány Macík. Jediná strela domácich medzi žrde skončila v sieti. Po tomto momente hra nabrala tempo, bližšie ku gólu boli hostia, ale ich šance zostali bez efektu.

Palúdzka – Ludrová 1:0 (0:0)
Gól: Trnovský.
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Pančík, Vyšný, J. Kokavec – Čefo, Medvecký, Paulíni (56. Praštiak), P. Kokavec – Kmošena, Trnovský.
Ludrová: Cárach – Novák, Hatala, Kučera, Dutka – Macko, Pšeno, P. Milan, Hyravý – Ďurčák, Haspra.
Domáci začali náporom. Už v 3. min po Čefovej asistencii mieril Kmošena v čistej šanci vedľa. V 12. min P. Kokavec v dobrej pozícii namiesto prihrávky zbrklo zakončoval. V závere prvej polhodiny po ideálnom pase Trnovského zľuftoval na päťke Kmošena. Na druhej strane poslal Hyravého vysunutie ponad vybiehajúceho Károlyiho Haspra. V úvode druhého počasu pohrozili hostia, duo Hyravý, Haspra vychytal Károlyi. Domáci, ktorí pokračovali v nápore, sa dočkali v 84. min po nečakanej a dosť podivne letiacej strele Trnovského. Ten istý hráč mohol tesne pred koncom minimálne dvakrát poistiť tesný náskok, ale sám pred brankárom zaváhal.

Sučany – L. Hrádok 5:0 (3:0)
L. Hrádok: Frigmanský – Holbus, Gálet, Tomko – Zázrivý, Psotka, Kozub, Cibuľa (85. Žufaj)– Kačmárik, Balážik (55. Žiška), Pačan (73. Michalec).
Po opatrnom začiatku sa domáci zásluhou nedorozumenia obrany a gólmana ujali vedenia. Hostia mohli vzápätí vyrovnať. Nestalo sa tak a v rozpätí 29. - 32. min po ďalších zaváhaniach defenzívy dvakrát pykali. Tesne pred prestávkou vykopávali domáci Kačmárikovu strelu z prázdnej brány. V 65. min odišiel predčasne pod sprchy Tomko a neskôr domáci spečatili výsledok dvoma údermi z pokutových kopov.

Bešeňová - Žaškov 2:1 (1:1)
Góly domácich: Vyšný 2.
Bešeňová: Drugáč – Antol, Švidroň, Protuš (Húska), Hošala, Huntoš (Borsík), Vyšný, Baran, Ľ. Žihlavník, R. Žihlavník, A. Gerec (Záhradník).
Domáci po dvoch prehrách na vlastnej pôde konečne bodovo zabrali. V 12. min zakončil únik po ľavej strane Vyšný. V 25. min hostia trafili brvno a po následnom rohu vyrovnali na 1:1. V 49. min unikol Vyšný po pravej strane a strhol vedenie na stranu domácich. Desať minút pred záverečným hvizdom hostia vo vyloženej šanci netrafili bránu. Absolutórium si vyslúžil obranca Švidroň, ktorý vygumoval útočný hrot hostí Láclavíka.

Dúbrava - Podbiel 5:0 (3:0)
Góly domácich: Mydliar 2, Šingliar, Kacian, Suchý.
Dúbrava: Mráz – Veverica (56. Korbel), Tekel, Kinik, Urbanovič – Janek (65. Kojš), Mrázik (57. Majláth), Kacian, Šingliar – Suchý, Mydliar.
Domáci začali tlakom, v 12. min z priameho kopu z uhla prestrelil Šingliar brankára hostí – 1:0. Ešte do prestávky zvýšil z bieleho bodu Mydliar. Suchý upravoval po centri Kaciana v 57. min už na 3:0. Následne po indviduálnej akcii Šingliara úradoval Kacian. Necelú štvrťhodinu pred koncom obišiel Mydliar všetko, čo mu stálo v ceste a podtrhol strelecký účet. Hostia pôsobili dosť odovzdaným dojmom, pri lepšej muške domácich mohlo byť skóre oveľa vyššie.

O. Jasenica – Lisková 1:0 (0:0)
Lisková: Kačalka – Dvorský, Demko, Lukáč, Vrtich – Mihaľov, J. Mrva, Šiška, Baran – Surový, T. Mrva (78. Soboňa).
Hostia sa predstavili v oklieštenej zostave, ale domáci v priebehu prvého polčasu nič nevymysleli. Pred odchodom do šatní mohlo byť pokojne 0:1. Po prestávke sa domáci predsa len dostali do tlaku a v 73. min zaznamenali hlavičkou vedúci gól. V závere vrhli hostia všetky sily do útoku. Dve minúty pred koncom dosiahol Soboňa regulárny gól. Z piatich metrov prestrelil na bránkovej čiare stojaceho gólmana a niekoľkých obrancov. Rozhodcovia ukázali najskôr do stredu ihriska, ale po chvíli záhadne zmenili svoj verdikt pre údajné postavenie mimo hry, ktoré vzhľadom na spomenutých viacerých hráčov stojacich na bránkovej čiare nemohlo byť.

L. Štiavnica - Dražkovce 4:1 (1:0)
Góly domácich: Gejdoš 2, Hlinka 2.
L. Štiavnica: Šulc (77. Vaňko) – Maslo, Mikuláš, Mikulka, Čačo – Hlinka, Kubala, Huťka (36. Klimčík) – Juráš, Grebáč, Gejdoš (79. Tulinský).
Od začiatku bolo jasné, kto bol pánom na ihrisku. V 15. min premenil Gejdoš vyloženú šancu po centri Čača. Ďalšie príležitosti domácich si už v prvom polčase nenašli cestu do siete. Po zmene strán mohli hostia za desať minút otočiť stav, ale z dvoch tutoviek nezapršalo. Iniciatíva sa postupne vrátila na domáce kopačky. V 63. min zvyšoval Hlinka hlavou na 2:0. Vzápätí po peknej akcii skóroval Gejdoš a štvrtý úspech zaznamenal v76. min Hlinka. Hostia v závere skorigovali z priameho kopu, keď prudká lopta vypadla domácemu gólmanovi z rúk.

Liptovská jedenástka kola: Mráz (Dúbrava) – Vyšný (Palúdzka), Vyskočáni, Račko (obaja Z. Poruba), Švidroň (Bešeňová) – Čefo (Palúdzka), Vyšný (Bešeňová), Hyravý (Ludrová) - Mydliar (Dúbrava), Haspra (Ludrová), Droppa (Z. Poruba).