Body sa delili len v Kvačanoch

Poriadnu dávku futbalu sme si užili v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži, veď okrem dohrávky bolo cez víkend na programe 21. kolo. V ňom sa darilo hosťom, ktorí prehrali len v troch zápasoch. Jedinú remízu, o to však bohatšiu na góly, videli diváci v Kvačanoch.
Dohrávky 14. kola: Kvačany – Smrečany/Žiar 1:2, Stankovany – Likavka 3:8, Černová – Sv. Kríž 1:3, V. Dubová – Iľanovo 2:2, Jamník – L. Lúžna 1:2, Beňadiková – Švošov 1:2, Vlachy – L. Sliače 2:2.
V 21. kole sa 14. mája o 16:30 h stretnú: V. Dubová – Kvačany, Jamník – Černová, Beňadiková – Stankovany, Vlachy – Smrečany/Žiar, L. Sliače – Likavka, Švošov – Sv. Kríž, L. Lúžna – Iľanovo.

Sv. Kríž – L. Lúžna 1:2 (0:1)
Góly: Kuchárik – J. Glemba 2.
Sv. Kríž: Mráz – Keller, Tomčík, Kuchárik, Húlek (Pauko), Droppa, Vyskočáni, Kúkol, Stano, Mrnčo, Šimko (Papaj).
L. Lúžna: Kajda – Dudka, Targoš, Fides, Martoš, M. Mydliar, Ľ. Glemba, Piller, Veselovský, J. Glemba, Mydliar.
Hostia sa prvýkrát tešili z gólu päť minút pred koncom prvého polčasu, keď skórovali po chybách domácej obrany. Z druhopolčasového tlaku domáci nevyťažili nič, naopak, inkasovali päť minút pred koncom. Doplatili na krásu a skorigovali výsledok až v poslednej minúte.

Likavka – Švošov 0:2 (0:1)
Likavka: Huba – Širon, Bileš, Slačka, Bažík, Martoš, Halaš, Haluška, Apolenár (Brtko), Borek, Žitník.
Švošov: M. Pukaj – Ľ. Pukaj, P. Dančo, J. Dančo, Peter Kútnik, M. Drdák, Široň, Pavol Kútnik, Grznár, T. Drdák, Hrkút.
Po úvodnej dvadsaťminútovke, ktorá patrila domácim, prevzali iniciatívu hostia, ktorí strelili úvodný gól z ojedinelého útoku. Hostia boli v druhom polčase behavejší a druhý gól strelili po nedorozumení domáceho brankára s obrancom.

Kvačany – Iľanovo 3:3 (2:2)
Góly: Florek 2, Halahija (za domácich).
Kvačany: Kojš – Maslo, Kmeť, Štefaniak, Burdel (Bella), Sásik, Ďuroň, Halahija, Kruták, Florek, Burdel.
Vo vyrovnanom zápase s množstvom šancí na obidvoch stranách sa zrodila zaslúžená remíza.

Smreč/Žiar – L. Sliače 2:1 (0:1)
Góly: Mrnčo, Šimún - Gejdoš.
Smrečany/Žiar: Mikšovský – Válek, Matejka, M. Gál, Šimún, Harakal, Remeň, Labaška, Oško (Pavlenka), T. Gál, Mrnčo (Miša).
L. Sliače: Brayer (Fulla) – Kelčík, Ondrejka, J. Mrva, M. Frič, A. Frič, Likavčan, M. Mrva, Gejdoš, Obdržálek (Šimček).
Prvé veľké šance mali domáci, no zostali nevyužité. Hra sa postupne vyrovnala, no do vedenia išli hostia. Domáci pokračovali v tlaku aj po prestávke a po veľkej chybe brankára hostí vyrovnali. O víťazstve rozhodli po peknej kombinácii štvrťhodinu pred záverčným hvizdom.

Stankovany – Vlachy 3:0 (2:0)
Góly: Zrník, Malcho, Pečko.
Domácim sa podarilo odčiniť hanebnú domácu prehru s Likavkou. V prvom polčase sa hral vyrovnaný, no len priemerný zápas. V druhom polčase hostia neúnavne ohrozovali domácu bránu, ale bezúspešne.

Černová - Beňadiková 4:1 (2:1)
Góly: Kmeť 2, Kvasničák, Bobek – Janek.
Černová: Jančo – Janči (Róm), Kovalčík, Muller, Brezniak, M. Slovák, Kvasničák, Krivoš (Bielený), Moravčík, Kmeť, Bobek (Ovšák).
Beňadiková: Ježo – Martin Račko, Hlušák, Miloš Račko, Marek Račko, Čatloš, Stanislav Račko, Krčula, Zlejší, Janek, Daniel Račko (Šimček).
Domáci sa dostali do vedenia už v prvej minúte. V 18. min zvýšili na 2:0, no hostia odpovedali z ojedinelého protiútoku o dvadsať minút neskôr. Aj druhé dejstvo sa nieslo v jednoznačnej réžii domácich, ktorí z množstva gólových príležitostí využili dve na strelenie gólu.

V. Dubová – Jamník 2:5 (1:3)
Góly: Gruchalák, Jantek – M. Pavkovček, P. Beňo, Cibuľa 2, J. Beňo (11 m).
V. Dubová: Kubis – Kereškéni, Žitník, Sršeň, Vacek, Gruchalák, M. Jantek, Ditrych, Chebeň (Tulinský), Brnoliak, V. Jantek.
Jamník: Krajčuška – M. Pavkovček, Matejko, Ševček, Peter Pavkovček, P. Beňo, Cibuľa, J. Beňo, Uličný, Kuchárik (Žuffa), Kumančík.
Líder tabuľky sa predstavil vo V. Dubovej v dobrom svetle. Už po štvrť hodine hry viedol 3:0 a rozhodol o svojom víťazstve, ktoré prikrášlil do konca zápasu ďalšími dvoma gólmi. Pre domácich bol veľkou prekážkou hosťujúci gólman Krajčuška, ktorý chytil minimálne štyri čisté góly.

Najlepší hráči kola: Kvasničák (Černová), Janek (Beňadiková), Válek (Smreč./Žiar), Magarec (L. Sliače), Halahija (Kvačany), Kloták (Iľanovo), Žitník (V. Dubová), Krajčuška (Jamník), Straka (Stankovany), Stano (Sv. Kríž), J. Glemba (L. Lúžna).