Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Lisková mala v závere pevnejšie nervy

Na prvom mieste v tabuľke sa Z. Poruba ohriala len veľmi krátko, pretože jej v záverečných minútach Lisková uchmatla i jediný bod. Na čelo sa teda opäť dostala O. Jasenica, ktorá sa dlhé minúty trápila v L. Hrádku.
V ďalšom kole sa v nedeľu o 16. h stretnú: Palúdzka – Z. Poruba, Bešeňová – Ludrová, Dúbrava – L. Hrádok, L. Štiavnica – Podbiel, Dražkovce – Lisková.

Z. Poruba - Lisková 2:3 (2:2)
Góly: 4. Kováčik, 35. Koreň – 2. a 27. Švárny, 90. Surový.
Z. Poruba: Vozár – Vretenár, Vyskočáni, Račko, Maťko – Kmeť, Droppa (70. Bocko), Kováčik, Koreň – Beťko, Macík.
Lisková: Kačalka – Dvorský, Lukáč, Vrtich, Baran (78. Adamčiak) – Mihaľov, J. Mrva, Šiška (87. Malenka), Demko – Surový, Švárny (90. T. Mrva).
Hráči Závažnej Poruby mali počas celého zápasu územnú, ale ich obranu neustále zamestnával Švárny. Tento rýchly útočník už po dvoch minútach zápasu otvoril skóre, no domáci odpovedali o ďalších stodvadsať sekúnd po úspešnom zakončení Kováčika. Potom však opäť zaúradoval Švárny a po hrubej chybe Vyskočániho poslal svoj tým po druhýkrát do vedenia. Do prestávky hostia o náskok znova prišli, keď vyrovnával Koreň. Druhý polčas Porubčania dobíjali súperovu bránku, ale brankár Kačalka dominoval aj vďaka streleckej nemohúcnosti útočníkov. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa domácim v závere vypomstilo. V poslednej minúte Surový unikol po pravej strane a nadvakrát prekonal bezmocného Vozára. V infarktovom závere hostia zahrali v šestnástke rukou, ale Račko z bieleho bodu nepokazil Liskovej radosť z prekvapujúceho víťazstva.
Ján Mlynček

Žaškov – L. Štiavnica 0:1 (0:0)
Góly hostí: 63. Huťka.
L. Štiavnica: Šulc – Maslo, Mikuláš, Mikulka, Čačo – Hlinka, Jarotta, Kubala, Juráš (55. Grebáč) - Huťka, Gejdoš.
Na veľmi zlom teréne sa hral futbal nie príliš lahodiaci oku diváka. Prevaha hostí bola značná počas celého stretnutia, ale Žaškov neustále bránil svoju bránu zo všetkými hráčmi. To sa im darilo celý prvý polčas a v druhom dejstve zápasu až do 63. min. Individuálnu peknú akciu Hlinku brankár domácich síce vyrazil, no na odrazenú loptu najlepšie zareagoval Huťka a po dlhých minútach zaslúžene poslal Štiavnicu do vedenia. To bol však jediný gólový moment zápasu i napriek pokračujúcemu drvivému náporu hostí, ktorý Žaškovčania prerušovali len odkopávaním lopty tam kde boli akurát otočení.
Peter Kmeť

L. Hrádok – O. Jasenica 1:3 (1:0)
Góly Tesly: 14. Kozub.
L. Hrádok: Frigmanský – Holbus, Gálet, Drugač, Tomko (80. Ráchel) – Zázrivý, Psotka, Kozub (71. Cibuľa), Kačmárik - Černák, Pačan.
Oravská Jasenica pricestovala do Hrádku s úmyslom prepracovať sa späť na čelo ligovej tabuľky o čom svedčil aj ich prvý útok, ktorý skončil na žrdi. Hosťom po štvrťhodine hry pristrihol krídla presným zásahom Kozub a Hrádočania prebrali iniciatívu. Černák však v dobrej príležitosti minul bránku a pred brankárom osamotený Pačan mieril len priamo do neho. V 52. min toho istého hráča nedovolene zastavil súpere v pokutovom územení. Brankár Žofaj si však s nedôrazným Gáletovím prevedením trestného kopu poradil a zmaril tak domácim obrovskú nádej na dobrý výsledok. Po tomto momente sa totiž karta otočila o Oravčania svojho súpera tromi gólmi prevalcovali.
Pavol Figmanský

Ludrová - Dúbrava 2:1 (1:0)
Góly: 11. Haspra, 90. Hýravý (11 m) – 52. Suchý.
Ludrová: Cárach – Novák, Hatala, Kučera, Dutka – Macko, Apolenár (71. Rázga), Hýravý, P. Milan – Pšeno (90. M. Milan), Haspra.
Dúbrava: Mráz – Korbel, Tekel, Kinik, Urbanovič (74. Gajdoš) – Suchý, Kacian, Mydliar, Šingliar – Mrva, Janek.
Jednoznačný cieľ Dúbravy zvíťaziť v tomto zápase im po jedenástich minútach poriadne stažil Haspra, ktorý zakončil nádhernú akciu Hýravého. Domáci tak v prvom polčase schladili ambície súpera a udržiavali vyrovnaný priebeh zápasu. Po prestávke však Dúbravčania ožili, vyvynuli veľký tlak a neustále búšili do preťaženej obrany. V 52. min vyrovnal Suchý, ale na brankára Cáracha v ďalšom priebehu hry už nedokázalil nič vymyslieť. Lúdrová využívala predovšetkým rýchle protiútoký a vypracovali si aj čisté šance, no nevedeli ich premeniť. V nadstavenom čase zastavil posledný únik P. Milana veľmi mrzkým a nebezpečným šlapákom do brucha Kinik a z jednoznačne nariadenej jedenástky sa Hýravý nezmýlil.
Pavol Kmeť

Veličná - Bešeňová 2:1 (1:0)
Gól hostí: 78. Huntoš (11 m).
Bešeňová: Vrtich – J. Gerec, Baran, Švidroň, S. Antol (Hošala), Huntoš, Húska (Vyšný), A. Gerec, Ľ. Žihlavník, R. Žihlavník, Olos.
Druhý zápas Bešeňovej na súperovom ihrisku začalo mužstvo zle, keď už v úvodnej minúte inkasovalo. Domáci útočník zacentroval z ľavej strany, lopta vypadla brankárovi z rúk a tú so šťastím dostali za chrbát Vrticha. O chvíľu mohol vyrovnať po presadení sa v obrane domácich Olos, no trafil len do žrde. Hostia mali viac z hry, no jeho šance a mnohé strely zázračne zlikvidoval brankár Okál. Od 40 min. sa hralo z desiatimi hráčmi na oboch stranách, keď bol najskôr vylúčený Olos a vzápätí Greguška za odplácanie zozadu. Začiatok druhého polčasu bol zo strany hostí rozpačitý, loptu vykopával z vlastnej bránkovej čiary Huntoš a následne zadunela tyč, ale v 65. min. už Sučák z priameho kopu zvýšil na 2:0. Bešeňová predsa len ožila, z ich tlaku sa im však už podarilo len skorigovať nepriaznivý stav z pokutového kopu Huntoša. Ďalšie šance totiž zneškodnil brankár domácich a ak bol prekonaný, zachránili ho dobre postavené žrde.
Igor Nemec

Palúdzka - Sučany 4:2 (2:0)
Góly domácich: 45. a 74. P. Kokavec, 2. Moravčík (11 m), 85. Trnovský.
Palúdzka: Károlyi – J. Vyšný, Pančík, Medvecký, J. Kokavec – P. Kokavec, Paulíny, Moravčík (Praštiak), Čefo – Matejka (65. Kmošena), Trnovský.
Už v 2. min unikol Trnovský, ktorého obrana zastavila len za cenu faulu a Moravčík z pokutového kopu otvoril skóre zápasu. V ďalších minútach boli hostia nečakane lepší, hrali dobre kombinačne a viacej sa pohybovali. Palúčanov viackrát podržal skvelými zákrokmi brankár Károlyi a aj on sa druhý raz tešil z gólu po ojedinelom útoku, ktorý so šťastím zakončil P. Kokavec tesne pred odchodom do šatní. Už minútu po návrate na trávnik musel opäť brankár domácich zachraňovať, ale následne na krížnu strelu nedosiahol. V 56. min dokonca Sučany delovkou pod brvno vyrovnali. Vykúpenie z trápenia prišlo pre Palúdzku štvrťhodinu pred koncom, keď P. Kokavec taktiež zakončením pod hornú žrď prinavrátil svojím druhým gólom vedenie. Definitívne poistil víťazstvo po úniku Čefa Trnovský, ale i napriek tomu pôsobili Sučany lepším futbalovým dojmom, ktoré prikrášlila ešte ďalekonosná strela len do brvna.
Peter Kokavec

Liptovská jedenástka kola: Karolyi – Medvecký (obaja Palúdzka), Novák (Ludrová), Kmeť, Kováčik (obaja Z. Poruba), Mrva (Dúbrava), Kubala, Huťka (obaja L. Štiavnica), Pačan (L. Hrádok), Švárny (Lisková), Huntoš (Bešeňová).