Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Futbal mladých – I. Liga

STARŠÍ DORAST
Ružomberok – Žilina 4:2 (3:0)
Hostia začali veľmi dobre a asi dvadsať minút nedovolili ružomberským dorastencom takmer nič. Potom ich troma gólmi do prestávky zlomil Chovanec. Ten po zmene strán pridal aj štvrtý úspech. „Tomáš Chovanec predviedol skvelú streleckú efektivitu,“ zdôraznil ružomberský tréner Ján Haspra ml. „Už po jeho prvom góle sme jednoznačne prevzali iniciatívu. Trošku ma mrzia dva inkasované góly v závere. Chlapci podali veľmi solídny výkon, ťažko im dačo vyčítať.“

MLADŠÍ DORAST
Ružomberok –Žilina 0:1 (0:0)
„Vie, že už to znie ako obohratá pesnička, ale opäť možno hovoriť o nespravodlivej prehre. Minimálne bod by sme si boli zaslúžili,“ uviedol tréner domácich Štefan Mojský. V prvom polčase mali síce hostia častejšie loptu na svojich kopačkách, ale cez dobrú obranu sa nepresadili. V druhom polčase domáci v ofenzíve ožili, vytvorili si tlak i príležitosti, ale žiadnu nepremenili. „Mali sme štyri tutovky, po nich sme inkasovali po fatálnej chybe brankára Dvorského. V závere sa zrodila ešte jedna naša šanca. Nevieme dať gól, a tak pykáme,“ uzavrel Š. Mojský.

STARŠÍ ŽIACI
Revúca – Ružomberok 0:7 (0:4)
Líder v súboji s družstvom z konca tabuľky nenechal nič na náhodu, v 12. min bolo 3:0. Potom už bola v hre iba otázka skóre. Revúca sa ani po zmene strán na nič nezmohla. „Aj keď moji chlapci hrali sotva na päťdesiat percent,“ skonštatoval tréner Ivan Hvoľka.
Góly: Gajdoš 3, Lovás, Princ, Pečko a Oravec po 1.

MLADŠÍ ŽIACI
Revúca – Ružomberok 0:2 (0:2)
Aj keď to výsledok nenapovedá, hostia si so súperom robili čo chceli. Dostali sa minimálne do desiatich vyložených šancí, ale do siete trafili len dva razy. Ružomberčania pohoreli na nízku streleckú efektivitu.
Góly: Švidroň a Almáši.