Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Sezóna sa začala prehrou

V 1. zápase Tipsport ligy podľahli hokejisti MHk 32 Dukle Trenčín na jej ľade 1:4.

TRENČÍN. Úvodná desaťminútovka zápasu v Trenčíne veľa vzruchu nepriniesla. Liptáci mali síce viac streleckých pokusov, ale do vedenia sa dostala Dukla, ktorá využila svoju prvú presilovú hru. Trenčanom sa podarilo zatlačiť brániacu sa štvoricu až pred bránkovisko a puk do siete zblízka doklepol Bezúch. Dukla sa z vedenia netešila dlho. O tri minúty sa z presilovej hry presadili aj Liptáci. Strieľanú prihrávku Suchého nechytateľne tečoval pod hornú žrď Rapáč. "Vojakom" sa šanca dostať opäť do vedenia naskytla o minútu. Na trestnú lavicu išiel Pacalaj a dlho na nej nevydržal. Starostovu strelu od modrej čiary hokejkou posunul do siete Ölvecký. A to nebolo zo strany domácich všetko. V 18. minúte pridal ich tretí zásah Varga. O niekoľko sekúnd sa parádnym zákrokom predviedol Valent, keď chytil strelu Matúša Sukeľa z medzikružia.

Po prestávke pokračoval bojovný hokej z oboch strán, no chýbali veľké šance a najmä góly. Obrany dobre strážili vlastnú tretinu a vyložené možnosti neprichádzali. Domáci si pohodlne udržiavali náskok a snažili sa ho ešte zvýšiť. Hostia si nedokázali pred Valentom vypracovať vážnejšie príležitosti, a tak sa išlo do kabín za rovnakého stavu ako po úvodnej dvadsaťminútovke.

Bojovný výkon sa preniesol aj do záverečnej tretiny. Akcie sa striedali zo strany na stranu, ale bez výraznejšieho zakončenia. Gólovú poistku pre Trenčín pridal v 50. minúte Hlinka, keď využil zaváhanie Košarišťana, ktorému vypadol puk. Pre reprezentanta Slovenska už nebol problém doklepnúť ho do bránky.

Trenčín - L. Mikuláš 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly: 13. Bezúch (Ölvecký, Radivojevič), 17. Ölvecký (Starosta, Hlinka), 18. Varga (Pač, Hlinka), 50. Hlinka (Cebák, Sojčík) – 16. Rapáč (Suchý, Langhammer). Rozhodovali: Jonák, Štefík – Kacej, J. Tvrdoň, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Radivojevič (Trenčín) 10 minút OT, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0
L. Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Tabaček, Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Matej Bača, D. Devečka – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram – B. Rapáč, Paukovček, Kriška – Piatka, Langhammer, Števuliak – Uhrík, Kabáč, Laco