Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

V. LIGA: Bešeňová utŕžila prvú prehru

Černová je stále na chvoste a Bešeňová na čele.

V. Bešeňovej.(Zdroj: Marek Juriš)

Ostatné zápasy: Martin B – Orav. Jasenica 4:1 (2:1), Vrútky – Bobrov 1:3 (0:2), Chlebnice – Kláštor pod Znievom 5:0 (2:0), Nižná – Blatnica 4:1 (1:1)

LM Palúdzka – Lipt. Sliače 4:1 (2:1)
„Domácim ako takmer tradične vyšiel úvod zápasu, keď v 9. min pekne naaranžovanú akciu Trnovský – Filipovič zakončil druhý menovaný gólom. Už o 3 min zvýšil vedenie po ukážkovom nabehnutí za hosťujúcu obranu Veljković, hostia znížili v 36. min., Gejdoš po trestnom kope dorazil loptu do brány. V 43. min nepremenil samostatný nájazd Trnovský. V druhom polčase za úvodných 10 min zahodili domáci tri sólové samostatné nájazdy v 66. min bol vylúčený hráč hostí Kendera po druhej žltej karte a domáci ovládli hru. O chvíľu zvýšil na 3:1 opäť Filipovič. Škoda, že ďalšie štyri vyložene tutové príležitosti v samostatných nájazdoch nevyužili Trnovský, Filipovič a Veljković. Hostí od vyššej prehry zachránil brankár Hadač a v závere aj Sabaka zlikvidoval dve nebezpečné strely. Ukážkovým momentom zápasu bolo nabehnutie Veljkovića za hosťujúcu obranu po samostatnom úniku, ktorý ale gólovo nezakončil. Až v 89. min Veljković spečatil prehru hostí,“ komentoval zápas M. Kokavec

Góly: Kokavec, Veljkovič (2), Filipovič – Gejdoš
LM Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Tošić, Filipović, Veljković, Hlušák, Trnovský, Šály, Bella, Rančić, Uličný
Lipt. Sliače: Hadač – Kendera, Medžo (Kováčik), Lacko, Uram (Hanula), Maďarec, Sršeň, Gejdoš, Bartánus, Sališ (Kendera), Bruk

RK Černová – Žabokreky 0:1 (0:1)
RK Černová: Gužiak – Grieš, Demko, Kovalčík (Tarač), Kajan (Hančík), Pindura, Dvorský, Jurika (Jeleník), Pindura, Jánoš, Mihaľov

Orav. Poruba – Bešeňová 3:2 (0:1)
„Na ťažkej oravskej pôde sme odohrali priemerný zápas. Domci mali tri vyložené šance, prvý polčas ale mužstvo podržal brankár Drígeľ. Po rohu Habláka sme sa ujali vedenia Teličákom. V poslednej minúte mal tutovku Kajan, ale prestrelil. Druhý polčas sme začali dobre a domácich sme nepustili do hry. Fáza zápasu od 55. min do 60. min rozhodla o výsledku zápasu. Hrubé chyby v obrane, za ktoré nás súper potrestal, rozhodli o tom, že sme dostali tri góly za päť minút. Po góloch sa už len zápas dohrával, v 90. min hostia znížili a chceli vyrovnať, ale rozhodcovia radšej skôr ukončili zápas. Spanilá jazda Bešenovej sa skončila a verím, že sa začne zase nová. Ďakujem chlapcom za poctivý výkon, ale súper chcel dnes viac vyhrať,“ komentoval zápas Hablák z Bešeňovej.
Góly: Teličák, Miartan
Bešeňová: Drígeľ – Jandura, Huntoš (Baďo), Vorčák, Hablák, Janiga, Kudláček, Teličák, Hlaváč (Miartan), Kajan, Vyšný (Frič)
Hrá zápasu: Drígeľ, Hablák

1. Bešeňová    6    5    0    1    16:9    15
2. Martin B    6    4    1    1    15:7    13
3. Žabokreky    6    4    1    1    7:4    13
4. Palúdzka    6    4    0    2    19:13    12
5. O. Poruba    6    3    2    1    20:14    11